Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Yazarlar Ne Dedi?

Yazarlar Ne Dedi? Köşe yazarları

Seçenekler Arama Stil

MEHMET`İ ARADIN MI FATİH HOCA?
Alt 28.05.2008, 08:45   #1
SivasSpor.Com
Site Habercisi

SivasSpor.Com - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.971 Mesajına 24.141 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 10 SivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yok
Standart MEHMET`İ ARADIN MI FATİH HOCA?

Abdullah YİĞİT / Hürdoğan Gazetesi

Mehmet`i aradın mı Fatih hoca?

Milli takımımızın Avrupa şampiyonası öncesi Urugay`la oynadığı ve 3-2 kaybettiği maçta Teknik Direktör Fatih Terim`in Sivasspor`lu Mehmet Yıldız`ı kadroya almadığına pişman olup olmadığını çok merak ediyor.

Aslına bakarsanız, Fatih hocanın bu maçtan önce oynanan ve 1-0 kazandığımız Slovakya maçı sonrasında yaptığı açıklamalarla pişmanlık duyduğunu anlamak mümkündü. Zira,bir çok spor yazarı gibi Fatih hocada „ İleride topa ayağımızda fazla tutamadık“ dedi.

Böyle bir öz eleştiriyi spor yazarları ve Türk halkı yapabilir ama Teknik Direktör Fatih Terim`in yapmaya hakkı yok. Çünkü, Mehmet Yıldız gibi top saklama, mücadele etme özelliği olan futbolcunun var olduğunun o da farkında! Bu futbolcu 3 büyüklerde forma giymediği içinde görmezlikten geldi ve Milli takım kadrosuna almadı.

Son oynanan Urguay maçında Mehmet Yıldız`ın yokluğu dahada belirgin olarak ortaya çıktı.

Fatih hoca bu maç sonrasıda „Kendimizle yüzleşmemiz açısından iyi maç oldu“ diyerek yine Milli takım kadrosunu oluştururken hata yaptığını ima etti. İma ediyor ama açıkca söylemiyor, söyleyemezde..

Koskoca Fatih Terim, Sivasspor`da oynanan bir futbolcu için „Hata yaptım, Mehmet Yıldız`ı Milli takıma almalıydım“ der mi?

Açıkcası, belkide ilk defa Milli takımın aday kadrosu kamoyundan bu kadar çok eleştiri aldı. Hiç kimse, Süper ligin tozunu attıran Sivasspor`la, Türkiye Kupası kazanan Kayserispor`dan bir tek futbolcu alınmamasına anlam veremiyor, sorumlularda bunun mantıklı bir izahını yapamıyor. Bu Ülke`nin Milli takımını oluşturken „Ben öyle tercih ettim“ diyemez. Bunu ancak kulüp takımlarının hocaları söyleyebilir.

Tabiki Milli meselelerde şahıslara bakmamak gerekir. Bunun içinde İnşallah Avrupa şampiyonasında Ay-yıldızlı takımımız başarılı olur.

Şunu içtenlikle söylüyorum, mademki Milli takım bu kadroyla mücadele edecek „Mehmet Yıldız 4 tane Semih eder“ denilen bir ortamda, Semih`in gollerini sıralayarak Fatih hocayı haklı çıkarmasını çok ama çok istiyorum.

Bizi Twitter'den takip etmek için tıklayınız....

Yorumlarınızı ilgi ile okuyup beğeniyoruz.
Ancak; yorumlarınızı mümkünse küçük harflerle yazınız lütfen....
SivasSpor.Com isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla