Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Stad için İlk Kazma Vuruldu
Alt 03.10.2012, 00:14   #10
eyuphulagu
Usta Yiğido

1.466 Mesajına 3.580 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 887 eyuphulagu FAZLA SÖZE GEREK YOKeyuphulagu FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Cevap: Stad için İlk Kazma Vuruldu

Dün G.Spor il müd. nün konuşmasını dinledim...Beni en çok şaşırtan da gösterilen resimlerdeki statyum projesinin 33.000 kişilik stat projesinin resimleri oldu..Salim Bey yakında temeli atılacak 25.000 kişilik projeyi henüz görmediğini söyledi...Bu projeyi G.Spor il Müdürümüz bile görmediyse kim gördü acaba?İhaleyi alan firmalar yakında temel atıp inşaata başlayacaklar ama işin ilginç yanı şu anda Sivas'ta temeli kazan firmalar hala projeyi G.spor İl Müdürlüğüne göstermemişler...Bu proje geçen yıl Mart aylarında 33.000 den 25.000 e düşürülmemiş miydi;aradan yaklaşık 7 ay geçmiş yeni projeyi kimseye göstermemişler mi;yeni proje niye sır gibi saklanıyor acaba?Düşürüldüğü söylenen 25.000 kişilik projeyi kamuoyuna açıklamak,resimlerini göstermek bu kadar zor mu acaba?Zaten şu anda Sivas kamuoyu stadın 25.000 e düşürüldüğünü biliyor..Niye dün Sivas kamuoyuna 33.000 kişilik proje resimleri tekrar gösterildi...Tekrar söylüyorum Sivas kamuoyu 25.000 kişilik de olsa yeni projenin resimlerini görmeyi istiyor...Acaba proje resimlerinde bir değişmemi oldu ki bu proje kamuoyu ile paylaşılmıyor..Yakında temel atıldığında inşaatı yapan firma projenin resimlerini ve ayrıntısını gösteren tabelayı inşaatın önüne asacak ;o zaman hepimiz sır gibi saklanan bu projeyi görmüş olacağız...G.spor müdürümüz dün tv.58 e yaptığı konuşmanın bir bölümünde ;otopark olarak kullananılacak olan basket,voleybol sahalarının yıkılmamasını orada kalmasını istediğini firmaya söylediğini ama firmanın burayı şantiye olarak kullanacağını söylediğini dile getirdi.....Ama ben yanlış hatırlamıyorsam burada otopark olarak düşünülen Basket ,voleybol sahaları stat kapasitesi 33.000 olacağı için alan dar diye İl Genel Meclisinden talep edilmiş;iL genel meclisi de burayı sonradan otopark olsun,stat alanı genişlesin diye stat arazisine katmıştı..Halbuki şu anda kapasite 25.000 e düşürüldüğüne göre niye bu basket,voleybol sahaları yıkılıp stat arsasına ilave ediliyor acaba?Kapasite düştüğüne,otopark alanı da kapalı otoparka dönüştüğüne göre bu basket ve voleybol sahaları yıkılmasa daha iyi olmaz mı acaba? Otopark demişken;dün il müdürümüz açık otoparkların kapalıya dönüştüğüne de söyledi; bu da proje de yapılan bir değişiklikmiş..Bunu çok olumlu buluyorum...Bakalım yeni proje de daha başka ne gibi ayrıntılar olacak...Kapasite 25.000 de olsa stat projesi diğer projelerden daha güzel ve estetik gözüküyor.....Umarım bu yıl temel atılıp inşaata bir an önce başlanır..25.000 de olsa modern bir futbol stadında maç izlemek taraftar için çok heyecanlı olacak diye düşünüyorum...Çünkü yapılacak projede atletizm pisti olmadığı için bu stadın her yerinden maç izlemek taraftar için çok özel olacak diye düşünüyorum..
eyuphulagu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı eyuphulagu'a Teşekkür Ediyor...

Etiketler
icin, kazma, stad, vuruldu, İlk