Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > SivasSpor

SivasSpor SivasSpor'un Gidisi / Yenilikler/ Mac Sonuclari

Seçenekler Arama Stil

Bu takım ayağa kalkar...
Alt 17.01.2016, 10:09   #1
buraks58
Usta Yiğido

buraks58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

459 Mesajına 1.141 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 754 buraks58 FAZLA SÖZE GEREK YOKburaks58 FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Bu takım ayağa kalkar...

Aslına bakarsanız dün ki maçtan ümitliydim. Devre arası yapılan transferler, güzel geçen bir kamp dönemi ve galatasarayın içinde bulunduğu duruma bakınca 3 puan olabilir mi diye maçı izlemeye başladım. Ancak özellikle savunmadaki eksiklerimiz dün ki maçın sonucunu etkiledi. Sağda Cicinho'yu çok aradık yine göbekte de J.Boye'un eksikliği (Boye stoperde olmazsa olmaz) takımımızı olumsuz etkilemiş. İlk iki golde tecrübeli stoperlerimizin çok basit hata yapmaları savunmada savruk bi görüntü çizmeleri maçın en olumsuz görüntüsüydü. Tüm bunlara rağmen takımımızın hücum organizasyonlarını beğendim.

Tabi büyük takımlarla oynarken hep hakeme karşı mücadele verdiğimizi de unutmamız gerektiğini bir kez daha hatırladık. Cüneyt Çakır çok güzel maç yönetti daha doğrusu çok güzel maç idare etti. Hiç tartışmasız Türkiye'nin en iyi hakemi ancak artık büyük takımlarla yaptığımız maçlara verilsin istemiyorum. Öyle güzel maçı idare etmeyi biliyor ki anadolu takımlarının maçı kazanmasını imkansız kılıyor. Bakın son iki sezondur üç büyüklerin kendi aralarında yaptığı maçlar dışında anadolu takımlarıyla yaptığı 16 maçı yönetmiş bunların 14 tanesini üç büyükler kazanmış diğer ikisi berabere bitmiş. Aslında bu herşeyi anlatıyor. Dün ki maç için ilk penaltı öncesi yanlış taç kararı vermiş olduğunu, kolay bi ikinci penaltıyı çaldığını söylemeye gerek kalmıyor.

Yeni transferlerimize baktığımda Hussain'i beğendim. Ne zamandır aradığımız bi orta saha oyuncusu. Oyunu her iki yönüyle oynayan, çok iyi bir sol ayağa sahip teknik bi orta saha oyuncusu. Takıma alıştıkça çok daha iyi katkı vereceği gerçek. Oumari en çok tartışılan isimlerdendi. Yenen ikinci golde çok büyük bir hatası oldu. Onun haricinde İbrahim'le dağınık görüntüleri de bir başka olumsuzluktu. Ancak bir stoper için çok iyi bir tekniğe ve sol ayağa sahip, takıma uyum sağlarsa (J.Boye ile iyi bir ikili olurlarsa) geriden top çıkarmadan kullanılacak önemli bi silah olabilir. Hasan Kabze de taraftarın transferine en çok tepki verdiği isimdi. Son 25-30 dakika artık gücünü kaybedip oyundan düşse de özellikle ilk yarıda arkadaşlarına duvar görevi yapmasını ve saha içinde bir kaç pozisyonda arkadaşlarını uyarmasıyla abi rolünü üstlenmesi güzeldi. Takımımız gerçek onbirini bulduğunda kenardan oyuna katkı sağlayacak iyi bir alternatif transfer olduğunu gösterdi. Yine bir başka transferimiz Texeria'da ilk maç itibariyle bizleri ümitlendiren güzel bir izlenim bıraktı. Attığı golde ki kafa vuruşu ve hücum organizasyonlarında ki yer alışını beğendim. Boyu 1.81 cm olmasına karşın hava toplarına yükselişi ve zamanlaması gayet güzel. İnşallah oda uyum sürecini atlattığında 3-4 sezondur aradığımız forvet olduğunu gösterir. Bu arada sezonun en kötü isimlerinden Ziya'nın da bu maçta gösterdiği performans güzeldi. İnşallah oda 2-3 sezon önceki etkili futboluna dönüşün sinyalini vermiştir.

Genel olarak baktığınızda takımın ilerisi için umutla bakıyorum. İnşallah oyuncular antreman eksiklerini giderip takıma tam manasıyla katıldıklarında çok daha güzel maçlar izleyeceğimizi düşünüyorum. Özellikle şu kadronun hazır bi şekilde sahada olduğunu düşünmek ilerisi için ümitlerimi daha da artırıyor.

_________Setkus
Cicinho-J.Boye-Oumari-Ziya
___ D.Kone-E.Hussain
___Burhan-Aatıf-Tanase
________Texeira

İnşallah Eskişehirspor maçıyla ilk başlangıcı yapıp ayağa kalkacağız.

Etiketler
ayağa, kalkar, takım