Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Yazarlar Ne Dedi?

Yazarlar Ne Dedi? Köşe yazarları

Seçenekler Arama Stil

Yere fırlattığın senin onurundu !
Alt 19.01.2010, 09:40   #1
SivasSpor.Com
Site Habercisi

SivasSpor.Com - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.971 Mesajına 24.141 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 10 SivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yok
Standart Yere fırlattığın senin onurundu !

Abdullah YİĞİT / Hürdoğan Gazetesi

Sivasspor’da tek Sivaslı olan, ancak şu ana kadar pekte Sivaslı gibi hareket etmeyen Hayrettin Yerlikaya’nın Sivassporla işi bitti!

Her profesyonel futbolcu gibi onunda başka takımlara gitme, yada uzun süre formasını giydiği takımdan ayrılma hakkı var.

Ancak böyle değil! Ben onun amatör futbolculuk zamanınıda biliyorum, Sivasspor Paf takımından Sivasspor A takımına yükseliş dönemlerinide biliyorum. Bundan tam 11 yıl önce Sivasspor’a ilk adımını atan bu arkadaş, O zamanlar, tipik bir Anadolu delikanlısı gibi, büyüklerine karşı saygılı, küçüklerine şefkatli bir futbolcuydu. Fakat Sivasspor’da isim yapmaya başladıktan sonra, kısa sürede değişti ve tabir yerindeyse “havaya” girdi. Ne kadar iyi futbolcu olursan ol, ne kadar çok basında çıkarsan çık, bunları yapan hiçbir zaman insanlara sempatik gelmez, gelmedi de!
Şu işe bakın! Sivasspor sayesinde para kazanan, isim yapan insan, koluna taktığı kaptanlık pazubandını hocasına fırlatıp soyunma odasına gidiyor, maçtan kısa süre sonrada soluğu Ankara’da alıyor.
Beni ilgilendiren taraf, bu arkadaşın Ankara’ya veya da başka yere gitmesi değil, Sivasspor’un bir malzemesini hocasının yüzüne fırlatması.
Bu ağır hareketin bedelide ağır olmalı. Nitekim dün aldığım bilgiye göre, süresiz kadro dışı bırakılmış. Bravo Sivasspor yönetimine. Çok doğru ve birazda geç kalınmış bir karar aldı. Daha önceki maçlarda da Muhsin hocayla küçükte olsa sürtüşmeleri olmuştu. Ama Muhsin hoca belkide gençliğine verip bu durumu fazla ciddiye almamıştı.
Sivasspor’da kaptanlık yapan bir Sivaslı’nın sonu böyle olmamlıydı. Sivasspor’dan giderken alkışlanmalıydı.
Aslında bu konuda çok yazılıp çizilecek var ama, bu satırlara sığmaz!
Sadece şunu söylemek istiyorum. Sivasspor sayesinde bir yerlere gelen ve para kazanan futbolcunun, Sivasspor’un kaptanlık pazubantını hocasına fırlatması kabul edilemez. Sivasspor’un bu futbolcuyu kadro dışı bırakması yetmez, kendisininde tüm Sivasspor camiasından özür dilemesi gerekir.

Bizi Twitter'den takip etmek için tıklayınız....

Yorumlarınızı ilgi ile okuyup beğeniyoruz.
Ancak; yorumlarınızı mümkünse küçük harflerle yazınız lütfen....
SivasSpor.Com isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 7 Kullanıcı SivasSpor.Com'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: Yere fırlattığın senin onurundu !
Alt 19.01.2010, 09:53   #2
Ahwettt
Tecrübeli Yiğido

312 Mesajına 646 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 716 Ahwettt FAZLA SÖZE GEREK YOKAhwettt FAZLA SÖZE GEREK YOKAhwettt FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Cevap: Yere fırlattığın senin onurundu !

Abdullah abi aynen katılıyorum düşüncelerine. Geçmişine bakıp nerden nereye gedlğini düşünerek hareket etmeliydi. Sivasspor Kaptanlık bantını yere fırlatarak değil. Eğer hoca ile anlaşamıyorsa açık açık konuşup ayrılmasnı söyleye bilirdi. En önemliside Bir Sivaslı olarak Sivasspor formanına karşı nasıl davranlıması gerektiğini bilerek örnek bir davranış göstermesi gerekti. Hayrettin bir Sivaslı olarak bunu yaparsa dışarandan gelen futbolculardan nasıl saygı bekleyebilrizki? Keşke böyle ayrılmasaydı
Ahwettt isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 19.01.2010, 09:54   #3
erhan 10
Tecrübeli Yiğido

erhan 10 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

191 Mesajına 342 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 666 erhan 10 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Hayrettin unutmasın ki milli takıma bu forma altında yükseldi.Şampiyonlar ligi maçını bu takımda oynadı.Gollerde hata yapabilir ama bu hareketi yapması gereken en son kişiydi...
erhan 10 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 19.01.2010, 09:58   #4
giants
Tecrübeli Yiğido

giants - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

259 Mesajına 483 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 giants ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

Alıntı:
SivasSpor.Com Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster

Abdullah YİĞİT / Hürdoğan Gazetesi

Sivasspor’da tek Sivaslı olan, ancak şu ana kadar pekte Sivaslı gibi hareket etmeyen Hayrettin Yerlikaya’nın Sivassporla işi bitti!

Her profesyonel futbolcu gibi onunda başka takımlara gitme, yada uzun süre formasını giydiği takımdan ayrılma hakkı var.

Ancak böyle değil! Ben onun amatör futbolculuk zamanınıda biliyorum, Sivasspor Paf takımından Sivasspor A takımına yükseliş dönemlerinide biliyorum. Bundan tam 11 yıl önce Sivasspor’a ilk adımını atan bu arkadaş, O zamanlar, tipik bir Anadolu delikanlısı gibi, büyüklerine karşı saygılı, küçüklerine şefkatli bir futbolcuydu. Fakat Sivasspor’da isim yapmaya başladıktan sonra, kısa sürede değişti ve tabir yerindeyse “havaya” girdi. Ne kadar iyi futbolcu olursan ol, ne kadar çok basında çıkarsan çık, bunları yapan hiçbir zaman insanlara sempatik gelmez, gelmedi de!
Şu işe bakın! Sivasspor sayesinde para kazanan, isim yapan insan, koluna taktığı kaptanlık pazubandını hocasına fırlatıp soyunma odasına gidiyor, maçtan kısa süre sonrada soluğu Ankara’da alıyor.
Beni ilgilendiren taraf, bu arkadaşın Ankara’ya veya da başka yere gitmesi değil, Sivasspor’un bir malzemesini hocasının yüzüne fırlatması.
Bu ağır hareketin bedelide ağır olmalı. Nitekim dün aldığım bilgiye göre, süresiz kadro dışı bırakılmış. Bravo Sivasspor yönetimine. Çok doğru ve birazda geç kalınmış bir karar aldı. Daha önceki maçlarda da Muhsin hocayla küçükte olsa sürtüşmeleri olmuştu. Ama Muhsin hoca belkide gençliğine verip bu durumu fazla ciddiye almamıştı.
Sivasspor’da kaptanlık yapan bir Sivaslı’nın sonu böyle olmamlıydı. Sivasspor’dan giderken alkışlanmalıydı.
Aslında bu konuda çok yazılıp çizilecek var ama, bu satırlara sığmaz!
Sadece şunu söylemek istiyorum. Sivasspor sayesinde bir yerlere gelen ve para kazanan futbolcunun, Sivasspor’un kaptanlık pazubantını hocasına fırlatması kabul edilemez. Sivasspor’un bu futbolcuyu kadro dışı bırakması yetmez, kendisininde tüm Sivasspor camiasından özür dilemesi gerekir.
Hayrettin Kadro disi birakildigi haberi üzerine dogal olarak düsünceler belirtiliyor. Külübün Kurumsal anlamda bir yönetimi ve Teknik Heyeti var.En tepedede Sayin Baskan Mecnun Otyakmaz var. Külüp Yönetimi Böyle bir karar almissa Demekki Bicak kemige dayanmis.

Aslinda bir arkadas Hayrettinin Kadro disi birakilmasina tepki gösteren bir takim arkadaslar. Benimde cok hoslanmadigim tarzda ve zeminde yazilar yazan sayin Yigit den bahsederek bu durumun gelismesine zemin oldu Hedef gösterdi imasinda bulundu. Ortasahada oynayan Ibrahim dagasanin Sahada dolasdigindan oynamadigindan,defansa yardim etmediginden bahsediyor yine Erman Kilinc in önünde oynamanin zor oldugunu oynadigi kulvarda toplari ezdigi ve kaybettigi toplari kovalamadigi pres yapmadigi ayni sekilde Musaninda bu tip bir oyun tarzinda oldugunu yazdi. Hayrettinin Vazgecilmez Olmadigini bunlarda gördü artik kendilerine ceki düzen vermek zorundalar cünki kimse vazgecilmez degildir.Hic kimse SivasSpordan büyük degildir.

Sadece hayrettinmi diye baslayan takimdaki eksikleri ve olussuzluklari gösteren elestirilerin bütünü dogru.Peki Hayrettin Takimin kaptani degilmiydi. Bu gördügü eksiklikleri giderme noktasin sivasin öz cocugu olarak neden hocasina yardimci olmadi, neden liderlik ve yönlendiricilik yapamadi. Yeni gelmis bir hoca vardi... burada Hayrettin e cok büyük sorumluluk düsüyordu bunu yerine getirmesi gerekirken demekki bu noktaya gelinmisse Hayrettin herkes gibi Yönetimin ve teknik kadronunda sabrini cok zorlamis. Ortada bir baska gercek daha var oldugunu unutmamak lazim.Hayrettin Bülent Gittikden sonra Oynamadi. takimin oynamasinada bir Sivasli, bir kaptan olarak yardimci olmadi. Diyelimki sayin Yigit yazdigi yazi ile Fitili atesledi.ama bir gercek varki sayin yigit havayi koklamadan kulüp icinde olup bitenleri görmezden gelerek böyle bir yazi yazacak bir yazar degil.Sayin Yigit e bu yazi yazdirilmissa Hayrettin taraftarin oldugu gibi kulübünde sabrini zorlamaya devam etme yolunu secmistir.taraftarin aylardir yaptigi elestirileride artik yazmiyorum merek eden hafda hafda geri gidip siteden okusun.

Önemli Padisahin birinin Önüne bir fetih sonrasi 3 asker cikarirlar bu askerlerin yagma ve tecevüz olaylarina yeltendigi söylenir. Padisah bu askelerden birini bir bakisda hemen tanir sehzadelik dönemlerinden beri arkadslik yaptigi biridir. bir an tereddüde düser ve sonra birden kendini toplar.eger bu sucu islemis biri cok yakinimda olsa affedersem orduda düzen diye birsey kalmaz diye düsünür ve ücünüde idam ettirir. artik fazla sözede gerek yok.

Sivas Spor Tüm Sivaslilarin Malidir. Burada yönetici olanda teknik kadroda,Futbolcuda görevini layiki ile yapmak zorundadir.
giants isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda giants'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 19.01.2010, 10:39   #5
karamik
Usta Yiğido

karamik - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

561 Mesajına 1.041 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 708 karamik FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Hayrettin Canımız Ciğerimiz Hemşerimiz ama Süper Ligte oynuyosun arada sırada tepkiler alacaksın hemen küsüp kızılmaz Hayrettin içinde sivas içinde hayırlı olsun Hayrettin çok duygusal bir dönemden geçiyor ama ne olursa olsun benim gözümün önünde pazubandı atan birisi artık bir cezayı hakediyor.Sivasspor artık çağ atladı kasabından manavına bakkalına heryerde sivasspor konusuluyo o formanın değerini bilmezssen yarın birgün hangi ligde kaçıncı klasmanda görürüz seni bilemiyorum.
Alt 19.01.2010, 11:23   #6
FurkaN
Usta Yiğido

FurkaN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

525 Mesajına 1.026 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1019 FurkaN ist ein wunderbarer AnblickFurkaN ist ein wunderbarer AnblickFurkaN ist ein wunderbarer AnblickFurkaN ist ein wunderbarer AnblickFurkaN ist ein wunderbarer AnblickFurkaN ist ein wunderbarer AnblickFurkaN ist ein wunderbarer AnblickFurkaN ist ein wunderbarer Anblick

Bunu her futbolcu yapabilirdi ama kaptanın bunu yapması affedilemez... Sivas'ta misyonunu tamamladı artık bundan sonra bakalım Süper Lig'de oynayabilecek mi ?
Alt 19.01.2010, 11:29   #7
burakkova
Usta Yiğido

burakkova - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

308 Mesajına 555 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 716 burakkova BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

aynen katılıyorum.. çok üzüldüm içim cız etti ama.. hiç kimse sivas'tan ve sivasspor'dan üstün ve önemli değildir..
burakkova isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 19.01.2010, 11:51   #8
ayna26
Tecrübeli Yiğido

278 Mesajına 456 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 651 ayna26 COK SEVILEN BIR KISIayna26 COK SEVILEN BIR KISIayna26 COK SEVILEN BIR KISIayna26 COK SEVILEN BIR KISI

Bir futbolcu bir şehirle özdeşleşmiş ise o futbolcu her yönden gerek sahada gerek saha dışında ve gerekse sokakta herşeyi ile parmakla gösterilebilecek davranışlar göstermeli diye düşünüyorum.Hayrettin sivas sporda oynadığı yaklaşık 11 yıllık süreçte mütemadiyen takip ettim, sivaslı olmasından ve mücadeleci olmasından dolayı gururlandık.ama bunlar yetmedi, istikrar olmalıydı.o da onda yoktu.giresun maçı öncesinde de sanırım bazı gelişmeler oldu ki bu futbolcu devre arasında soyunma odasına giderken bir takımın kaptan olduğunun simgesi ve takımın manevi değerinin simgesi olan pazubantı Teknik heyete fırlatıyor ve arkasında bıraktıklarının farkına dahi varamıyor bence bu amatör ruh hali hayrettinin sonunu getirdi.bundan sonraki futbol yaşantısı sanırım Sivasın altında ikinci kalitede olan takımlarda devam edecek ya da boş boş gezecek.kimbilir belkide gelip yönetim ve teknik heyetten özür dileyecek. bence özrü kabul edilmemeli.gidene güle güle denmeli, bir daha hoş geldin denilirse bu taviz olur.herkese örnek bir harkete" kadro dışı" bırakma.herkes haddini bilsin.bundan sonra takımın kaptanlığına sedat ya da murat getirilmeli.
Alt 19.01.2010, 12:02   #9
karahisarli
Tecrübeli Yiğido

191 Mesajına 286 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 672 karahisarli BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

hayrettin in yaptigi son derece yanlis ve ayip oldugu ortada ama bir hata ile futbolcunun ilisiginin kesilmesi bu kadar kolay olmamali ceza verilebilirdi su sialarda form u son derece düsük ama ilerde eski formunu yakalayabilir sivasspor ondan yine faydalanabilir umarim bir ceza verilerek affedilir hayrettin de özrünü diledikten sonra.
karahisarli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 19.01.2010, 12:05   #10
SerkanToptas
Acemi Yiğido

20 Mesajına 34 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 562 SerkanToptas FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

acaba hayrettinin o zaman ki piskolojisi ne durumdaydı?bence affedilmeli
SerkanToptas isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
fırlattığın, onurundu, senin, yere

Seçenekler Arama
Stil