Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Taraftarlar Bölümü > İstanbul Sivasspor Taraftar Derneği

İstanbul Sivasspor Taraftar Derneği İstanbul Sivasspor Taraftar Derneği

Seçenekler Arama Stil

Cevap: ŞAMPİYONLUK İÇİN ANKARA'DAYIZ
Alt 15.05.2009, 10:31   #101
ready
Usta Yiğido

ready - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

735 Mesajına 1.153 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 ready ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standart Cevap: ŞAMPİYONLUK İÇİN ANKARA'DAYIZ

Alıntı:
sensetik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
istanbuldaki Sivaslıların çoğu istanbul takımı taraftarı olduğu için ben normal karşılıyorum...gir bak eziklerin sitelerine "ben sivaslıyım ama sivasspordan nefret ediyorum" diyen bir sürü kanı bozuk var...
istanbulda yaşarsın o şehrin takımını desteklersin yalnız hem sivas da yaşayıp da o takımı tutmanı anlarımda hem sivasasporluyum deyip de tuttugun takım sivasa geldigin zaman o trübüne girip onlarla beraber küfür etmen hiç de hoş olmaz adama demezlermi ulan sen ne biçim sivaslısın hem sivas da yaşarsın hem o şehrin takımına söversin
Alt 15.05.2009, 12:42   #102
Müfettiş58
YASAKLI ÜYE

3 Mesajına 3 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 Müfettiş58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
sensetik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
istanbuldaki Sivaslıların çoğu istanbul takımı taraftarı olduğu için ben normal karşılıyorum...gir bak eziklerin sitelerine "ben sivaslıyım ama sivasspordan nefret ediyorum" diyen bir sürü kanı bozuk var...
Diyorum sana brader daha ne diyeyim bizlere ana avrat söğen trübünlerde bulunan gerek Fener olsun Gs Bjk emin olun her bir takımdan en az oda en az minumum aralarında %15 Sivaslı var ve gidiyor karşımıza rakip takımın arasına giriyor ve kendi takımını destekliyor adamın çokta şeyindeydi karşı takım sivasmış toprammış benim ne işim var bu statda he valla aklına bile gelmiyor anlatsam örnek versem destan olur geçen kahvedeyiz halil abi var 45 var yaşı s.şehirli neyse konuşuyorlar beşiktaş olsun gardaş diyor adam yanına vardım aralarında konuşuyorlar dedim abi niye beşiktaş olsun adam ne diyor gardaş sen yokken ben bu takımı tutuyordum dedim bırak bak memleketin sahada oynuyor sivası destekle dedim ne dese iyi gardaş diyor beşiktaş olamasa valla sivası istiyorum diyor valla diyor sivas olsun ?ne saçma insanlar ne saçma açıklamalar yazık ya yazık gerçekten yazık bu tarz insanlar bir değil iki değil bin değil onbin değil yüzbin değil milyon ya milyon vay güzel memleketim vay sen hiç birini hak etmiyorsun
Müfettiş58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 15.05.2009, 12:49   #103
kasko
Yiğido

71 Mesajına 113 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 694 kasko Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

Alıntı:
Müfettiş58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
1,450 (milyon) genel türkiyede nufusa sahip biz neden haset lik yapıyor birbirimizin ayağını kaydırıryor eşimizin dostumuzun kalkınmasını istemiyoruz hala anlamıyorum gerçektende bizde ne iç ne dış tutkunluk bağı var maalesef üzülüyorum gerçektende çok
Kardeş dediklerin gerçekten çok doğru.Sivaslı sivaslıyı çok nadiren savunuyor ve destekliyor.Bizlerde milliyetçilik olayı çok fazla değil.Tabi bundan kastım hemşehri milliyetçiliği lafım yanlış anlaşılmasın.Gerçek milliyetçilikte zaten türkiyede sivaslıyı herkes bilir.Onu anlatmaya gerek yok.Vatan sevgisi bir numaradır sivaslının.

Ancak dediğim gibi hemşehri miliyetçiliği olarak çok pasifiz.Bunun da birçok nedeni var.Şimdi onları anlatsam günler aylar sürer.Kısaca biz kendi içimizde bölünmüşüz.Zaten böyle bir bölünme yaşamasak inanki sivaslı bu potansiyeli ile Türkiyede ses getiren bir şehir olarak ortaya çıkardı.Çünkü bu potansiyel sivaslıda zaten mevcut.

Haa ne yapmak lazım.Aslında kitleleri hareketlendirecek bir çalışmanın olması lazım.Bunun en önemli örneği de sivassporumuz.Sivassporumuz aldığı başarılarla tüm türkiye de adından söz ettirerek bayağı bir ses getirdi.İnşallah bu durum sivaslıların birlik olmasında bir kıvılcım olur ve gerisi gelir artık.

Biz birlik olursak, sivaslının bileğini kimse bükemez.Her alanda.Bizde o potansiyel fazlasıyla mevcut...
kasko isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 15.05.2009, 13:03   #104
Müfettiş58
YASAKLI ÜYE

3 Mesajına 3 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 Müfettiş58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
kasko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Kardeş dediklerin gerçekten çok doğru.Sivaslı sivaslıyı çok nadiren savunuyor ve destekliyor.Bizlerde milliyetçilik olayı çok fazla değil.Tabi bundan kastım hemşehri milliyetçiliği lafım yanlış anlaşılmasın.Gerçek milliyetçilikte zaten türkiyede sivaslıyı herkes bilir.Onu anlatmaya gerek yok.Vatan sevgisi bir numaradır sivaslının.

Ancak dediğim gibi hemşehri miliyetçiliği olarak çok pasifiz.Bunun da birçok nedeni var.Şimdi onları anlatsam günler aylar sürer.Kısaca biz kendi içimizde bölünmüşüz.Zaten böyle bir bölünme yaşamasak inanki sivaslı bu potansiyeli ile Türkiyede ses getiren bir şehir olarak ortaya çıkardı.Çünkü bu potansiyel sivaslıda zaten mevcut.

Haa ne yapmak lazım.Aslında kitleleri hareketlendirecek bir çalışmanın olması lazım.Bunun en önemli örneği de sivassporumuz.Sivassporumuz aldığı başarılarla tüm türkiye de adından söz ettirerek bayağı bir ses getirdi.İnşallah bu durum sivaslıların birlik olmasında bir kıvılcım olur ve gerisi gelir artık.

Biz birlik olursak, sivaslının bileğini kimse bükemez.Her alanda.Bizde o potansiyel fazlasıyla mevcut...

abi paylaşım için sağol ayrıca abi kusura bakmada abi yeteri kadar trübünler bizim birlik dayanışmamızı beraberliğimizi tutkunluğumuzu dünyaya sunuyor yanu bu şu demek taraftarımız yok olanda tv seyreder gibi yada tiyatro izler gibi gelen kesim ve tüm türkiye gerek dünya çok iyi bilmektedirki 10 sivaslıdan en az 4-5 tanesi farklı renklere sevdalanmış gönül vermiş bunu kabullenelim vede geçen bir sitede araştırmacı arkadaş yazmış sivasspor fenerbahçe maçında sivas ta oynalınan maçta biletler en erken ve ayrıca stat en erken doluyormuş yani biletlerin tüketimi aileye hitap ediyormuş bir bilet baba bir bilet kızı 2 bilet oğullarına vs fb maçında en çok satılan biletlerin seri numarası ailesel olduğu için 4-5 bilet aynı anda satılıyormuş.neden sivas ve fb için geliyorlar o stada bizim sivaslılar her ikisi için ailesel şölene döndürüyor bir sivasspor bileti ile oysa kendi sahaya maça gidiyor ailesini alma gereği duymuyor.Çünkü fb ismi büyükmüş ya markaymış ya 100 yıllık klüp vb gibi alakasız bir durum.Açıkcası sivasspor trübünleri en az 10-15 sene lazım benim gördüğüm kadarı ile renksiz manzarasız formasız atkısız sessiz bir durum söz konusu sivasspor yönetiminde kangalalr ve bakıcıların aylığı masraf 5000 tl zara haber dergisiinde yazıyor 5 otobüs demek en az bir aylık masrafları ve sadece uygunun 3 erkek 2 dişisi varmış hocam 1 aylık masrafını köpeklerin cebinden ödede sivasspor yönetimine edötme haydutun ve diğerlerin masrafını cebinden karşılada 5 otobüs kaldıralım en az ne taraftardan ilgi var nede yönetimden al birine vur ötesine arap saçı gibi saçma sapan işler ben anlamadım bu işleri bir türlü çözemedim kim neci ne yapmak istiyor zararımı var faydasımı kalkınıyormuyuz batıyormuyuz vede onlarca hatta yüzlerce soru kafamda hala soru işareti hepsi
Müfettiş58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 15.05.2009, 13:39   #105
kasko
Yiğido

71 Mesajına 113 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 694 kasko Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

Alıntı:
Müfettiş58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
abi paylaşım için sağol ayrıca abi kusura bakmada abi yeteri kadar trübünler bizim birlik dayanışmamızı beraberliğimizi tutkunluğumuzu dünyaya sunuyor yanu bu şu demek taraftarımız yok olanda tv seyreder gibi yada tiyatro izler gibi gelen kesim ve tüm türkiye gerek dünya çok iyi bilmektedirki 10 sivaslıdan en az 4-5 tanesi farklı renklere sevdalanmış gönül vermiş bunu kabullenelim vede geçen bir sitede araştırmacı arkadaş yazmış sivasspor fenerbahçe maçında sivas ta oynalınan maçta biletler en erken ve ayrıca stat en erken doluyormuş yani biletlerin tüketimi aileye hitap ediyormuş bir bilet baba bir bilet kızı 2 bilet oğullarına vs fb maçında en çok satılan biletlerin seri numarası ailesel olduğu için 4-5 bilet aynı anda satılıyormuş.neden sivas ve fb için geliyorlar o stada bizim sivaslılar her ikisi için ailesel şölene döndürüyor bir sivasspor bileti ile oysa kendi sahaya maça gidiyor ailesini alma gereği duymuyor.Çünkü fb ismi büyükmüş ya markaymış ya 100 yıllık klüp vb gibi alakasız bir durum.Açıkcası sivasspor trübünleri en az 10-15 sene lazım benim gördüğüm kadarı ile renksiz manzarasız formasız atkısız sessiz bir durum söz konusu sivasspor yönetiminde kangalalr ve bakıcıların aylığı masraf 5000 tl zara haber dergisiinde yazıyor 5 otobüs demek en az bir aylık masrafları ve sadece uygunun 3 erkek 2 dişisi varmış hocam 1 aylık masrafını köpeklerin cebinden ödede sivasspor yönetimine edötme haydutun ve diğerlerin masrafını cebinden karşılada 5 otobüs kaldıralım en az ne taraftardan ilgi var nede yönetimden al birine vur ötesine arap saçı gibi saçma sapan işler ben anlamadım bu işleri bir türlü çözemedim kim neci ne yapmak istiyor zararımı var faydasımı kalkınıyormuyuz batıyormuyuz vede onlarca hatta yüzlerce soru kafamda hala soru işareti hepsi
Kardeş söylediklerine katılıyorum katılmasına da biz şimdi o konulara girersek çok konuşmamız lazım

Kısaca şunu ifade etmek gerekirse bu konu hakkında.Sivassporumuz kuruluduğundan 38 yıl sonra 1. lige çıktı.Aradan dile kolay 38 yıl geçti.

Yani 38 yıl boyunca tabiki bizler sivassporu tutuyorduk ama bunun yanında tuttuğumuz bir büyük takım daha vardı.Çünkü o zaman sivasımız 1. ligde oynaıyorduki bunun olması gayet doğal.

Ancak 38 yıl gibi uzun bir aradan sonra süper lige çıktık ve sivaslılar yavaş yavaş 1. ligde tuttukları ve benliğine işlemiş olan bu takımları bazıları bıraktı bazıları bırakmak istiyor bırakamıyor bazıları da hiç bırakmıyor.

Süper lige çıktığımızdan bu yana 4 yıl geçti.Biz hala bunun sancılarını çekiyoruz.Tabi bazen milliyetçilikler artıyor baskılar oluşuyor sivaslı kendi takımını tutmalı artık deniliyor.Takımımız başarılar kazandıkça bu özümüze geri dönme gayretleri katlanarak artıyor.

Sivasta bu sancılar bu şekilde olurken sivas dışında yaşayanlar için de elbette sancılar oluyor ama baskı olmadığından tabiki sivastaki kadar olmuyor.Buna biraz önce anlattığım gibi pasif hemşehri milliyetçiliğini eklersek...

Bu sancılar bir süre daha devam edecek.Artık sivaslılar kendi özlerine dönme gayreti içersindeler.Az değil 38 seneyi silmeye çalışıyor.Bunun etkisi de birkaç sene ile silinecek değil.

Sivassporumuz süper ligde başarılar kazandığında hatta şampiyon olduğunda sivaslının artık tek bir takımı olacak.

Ben geleceğe bu konuda umutla bakıyorum.İnşallah güzel günler göreceğiz yakında.

Kısaca ifade edeyim dedim ama biraz uzun oldu kusura bakma
kasko isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 15.05.2009, 19:15   #106
Dernek Sözcüsü
Yeni Yiğido

Dernek Sözcüsü - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

12 Mesajına 82 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 Dernek Sözcüsü Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

Hacettepe Maçına Gelen Yiğidolar
  1. MURAT SARI
  2. OSMAN GÜNAY
  3. ERTUĞRUL ÖZDEMİR
  4. MUSTAFA GÜNAY
  5. TAHA GÜNAY
  6. YUSUF TAŞKÖPRÜ
  7. SEBAHATTİN BELKAVLİ
  8. MURAT KANIK
  9. Muharrem PEKTAŞ
  10. Ünsal Casus
  11. Mehmet ALTUNTAŞ
  12. Tolga ALTUNTAŞ
  13. Burak Marmara
  14. Faik Marmara
  15. Ali barikat
  16. Ahmet ÖZTÜRK
  17. Muhlis BAYRAK
  18. Okan Bolu
  19. Okan Bolu
  20. Erol Çiçekci
  21. Saffet KIZILENİS
  22. Saffet KIZILENİS
  23. Saffet KIZILENİS
  24. Saffet KIZILENİS
  25. Saffet KIZILENİS
  26. Murat Yiğidomusta
  27. Engin
  28. Seyfullah
  29. Fatih Akbulut
Alt 15.05.2009, 20:22   #107
yigidolar06
Usta Yiğido

yigidolar06 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.086 Mesajına 2.733 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 990 yigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORyigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORyigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORyigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORyigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Alıntı:
Dernek Sözcüsü Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
  1. MURAT SARI
  2. OSMAN GÜNAY
  3. ERTUĞRUL ÖZDEMİR
  4. MUSTAFA GÜNAY
  5. TAHA GÜNAY
  6. YUSUF TAŞKÖPRÜ
  7. SEBAHATTİN BELKAVLİ
  8. MURAT KANIK
  9. Muharrem PEKTAŞ
  10. Ünsal Casus
  11. Mehmet ALTUNTAŞ
  12. Tolga ALTUNTAŞ
  13. Burak Marmara
  14. Faik Marmara
  15. Ali barikat
  16. Ahmet ÖZTÜRK
  17. Muhlis BAYRAK
  18. Okan Bolu
  19. Okan Bolu
  20. Erol Çiçekci
  21. Saffet KIZILENİS
  22. Saffet KIZILENİS
  23. Saffet KIZILENİS
  24. Saffet KIZILENİS
  25. Saffet KIZILENİS
  26. Murat Yiğidomusta
  27. Engin
  28. Seyfullah
  29. Fatih Akbulut
Gelin gardaşlar gelin yiğidolar bu maçı alacağız başka yolu yok ankarada şampiyonluklar rüzgarları esiyor 19 mayısta lig şampiyonluğu, asaşta bank asya şampiyonluğu bu hafta bizim haftamız BAŞKENTTE ŞAMPİYONLUK HAFTASI
Alt 15.05.2009, 22:11   #108
Ertugrul
Gast

Alıntı:
yigidolar06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Gelin gardaşlar gelin yiğidolar bu maçı alacağız başka yolu yok ankarada şampiyonluklar rüzgarları esiyor 19 mayısta lig şampiyonluğu, asaşta bank asya şampiyonluğu bu hafta bizim haftamız BAŞKENTTE ŞAMPİYONLUK HAFTASI
Ağbi inşaallah şampiyonluk rüzgarlarını estirmeye geliyoruz. Her zaman ki gibi güzel bir trübün olacaktır. Ankara da görüşürüz.

Alıntı:
Dernek Sözcüsü Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
  1. MURAT SARI
  2. OSMAN GÜNAY
  3. ERTUĞRUL ÖZDEMİR
  4. MUSTAFA GÜNAY
  5. TAHA GÜNAY
  6. YUSUF TAŞKÖPRÜ
  7. SEBAHATTİN BELKAVLİ
  8. MURAT KANIK
  9. Muharrem PEKTAŞ
  10. Ünsal Casus
  11. Mehmet ALTUNTAŞ
  12. Tolga ALTUNTAŞ
  13. Burak Marmara
  14. Faik Marmara
  15. Ali barikat
  16. Ahmet ÖZTÜRK
  17. Muhlis BAYRAK
  18. Okan Bolu
  19. Okan Bolu
  20. Erol Çiçekci
  21. Saffet KIZILENİS
  22. Saffet KIZILENİS
  23. Saffet KIZILENİS
  24. Saffet KIZILENİS
  25. Saffet KIZILENİS
  26. Murat Yiğidomusta
  27. Engin
  28. Seyfullah
  29. Fatih Akbulut

Alt 15.05.2009, 23:12   #109
efe058
Acemi Yiğido

efe058 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

6 Mesajına 15 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 707 efe058 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Hayırlı yolculuklar arkadaşlar. Kazasız belasız yolculuklar, umarım 3 puan ile İstanbul'a dönersiniz.
Alt 16.05.2009, 00:08   #110
Besyo_cu
Usta Yiğido

Besyo_cu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

2.819 Mesajına 8.169 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1263 Besyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende Zukunft

Hayırlı Yolculuklarınız olsun İnşallah yarın stadyumda tek yürek tek nefes olup şampiyonumuzu destekliyeceğiz...
Besyo_cu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  

Etiketler
ankaradayiz, ankarayiz, İÇİn, Şampİyonluk