Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Stadyum Manifestomuz!
Alt 06.01.2010, 23:46   #111
eyuphulagu
Usta Yiğido

1.466 Mesajına 3.580 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 887 eyuphulagu FAZLA SÖZE GEREK YOKeyuphulagu FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Cevap: Stadyum Manifestomuz!

Hamza YERLİKAYA bu günkü açıklamasında Statyum kapasitesi kesinlikle 30bin olacak diyor....Bakalım kimdoğru söylüyor göreceğiz...
eyuphulagu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda eyuphulagu'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 07.01.2010, 00:19   #112
can sivas
Acemi Yiğido

can sivas - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

21 Mesajına 27 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 549 can sivas FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Arkadaslar stadyum konusunda neden bu isi daha önceden yapmis olan ülke veya kulüplerin tecrübeleri ön plana cikarilmiyor. Ben bunu anlayamiyorum.Ben almanyada yasiyorum burada maclarda stadlar hinca hinc doluyormuki. Veya bu stadlar yapildigi zaman ozamanki maca gelen seyirci kapasitesine göremi yoksa olmasi gerekene göremi yapilmis. Adamlar zamaninda yirmi otuz sene sonrasina göre yapmislar islerini. Peki bizdede maclara gitme kültürü yerlestikten sonra bu günün karar verenleri Sivasimizin mahrumiyetinin bedelini yine Bize ödetecekler.
Hic kimse havadan bahanelerle kendini kandirmasin bize lazim olan 35- 40 bin kisilik stadtir.
Keske Basbakanin sözlerinin bizim kaldir indirciler takipcisi olsaydi bu mesele coktaan bitmisti. Tüm kardeslerime saygilar
can sivas isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı can sivas'a Teşekkür Ediyor...
Alt 07.01.2010, 08:44   #113
stain
Usta Yiğido

stain - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

571 Mesajına 1.189 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 686 stain FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
giants Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Yasadigi sehrin vekilligini yapmayip meclisde aksesuar görevi gören gereksiz vekillerde utanacak yüz varmi? Karadeniz-Akdeniz otoyol projesinden Sivas projenin icinde olmasina ragmen cikarilir bunlarin sesi cikmaz,bizzat Basbakan agzi ile verilmis stadyum sözünden cark edilir bunlarin sesi cikmaz-Basta iktidar partisinin millet vekilleri olmak üzere tüm vekiller iradesizlik ve yasadigi sehre büyük ihanet icindeler. bu isin yazi bahari var. bunlar birdaha Sivas ilinden secilmemeliler. Cünki temsil iradeleri yok.Meclissin bahcesindeki cicekler ve icindeki saksilar bunlardan daha fazla ise yariyor. hicdegilse bir görüntü güzelligi sunuyorlar. bu iradesizler ceplerinden baska bir seyi temsil etmiyorlar.
ağzınıza sağlık artık sivaslıların bu faydasızlara dur deme vakti geldi......

birlik olalım... sivasın geri bırakılmasına izin vermeyelim....
stain isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı stain'a Teşekkür Ediyor...
Alt 07.01.2010, 08:50   #114
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

716 Mesajına 1.358 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1052 altuntas58 ist ein wunderbarer Anblickaltuntas58 ist ein wunderbarer Anblickaltuntas58 ist ein wunderbarer Anblickaltuntas58 ist ein wunderbarer Anblickaltuntas58 ist ein wunderbarer Anblickaltuntas58 ist ein wunderbarer Anblickaltuntas58 ist ein wunderbarer Anblick

Bu haksızlığa hep beraber göğüs gerelim başımızdaki hükümete sesimizi duyuralım hiç kimsenin yaptığı yanına kar kalmayacağını bilmeleri için sesimizi dshs gör cıkaralım

KESER DÖNER SAP DÖNER BİR GÜN HESAP GEİ-Rİ DÖNER
altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı altuntas58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 07.01.2010, 12:39   #115
üçyıldız58
Usta Yiğido

562 Mesajına 1.236 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 üçyıldız58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
sevda58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster

Abdullah YİĞİT spor@hurdogan.com 2010-01-05

Sivas kaç bin kapasiteyi hak ediyor?

Sivas’a yapılması gündemde olan yeni stad için bugünlerde duyulan heyecan ve merak kadar,tereddüt ve öfkede gündemde.
Yeni stad projesiyle ilgi yazıdan sonra bir çok okuyucu arayarak bu konudaki düşüncelerini dile getirdiler. Bunlardan en ilginçi,uzunu ve sitem dolu olanıda,İstanbul’dan arayan İbrahim Kaya isimli bir hemşerimiz.
İstanbul’da yaşamasına rağmen,koyu ve iyi bir Sivasspor taraftarını olduğunu belirten İbrahim kardeşim,yeni yapılacak stadın,kamuoyunda konuşulduğu gibi 20-25 bin kapasitede olmasına şiddetle karşı.Hatta bu kardeşimizin söylediklerinin bir benzeride,dün “Sivasspor com.”da haber olarak vardı.
Dün bu konuyla ilgili olarak Gençlik ve Spor İl Müdürü Sayın Salim Kılıç’la görüştüm. Salim beye,bu konuda bana gelen tereddüt ve sitemleri ilettim! Hatta bende şahsi görüşümü belirtip “ İleriyi görmek gerekmez mi? Yarın bir gün yeni yapılan stadı da büyütme çabasına girilmesin,yapılmışken en az 30-35 bin kapasiteli stad daha doğru olmaz mı?”diyerek duygularımı ifade ettim.
Salim bey olaya farklı bir pencereden bakıp doğru şeyler söyledi. Mesela “ Ya arkadaş! Biz daha 16 bin kapasiteli stadı dolduramadık. Şampiyonluğa oynadığımız iki sezonda 15 bin bilet satamadık. Sivas sürekli güç veren bir şehir. Buraya sadece tek bir tek stad yapılmaycak …” dedi.
Şimdi,Salim beyin söylediklerine bakıyorum,haklılık payı var. Ancak yapılmışken en az 30 bin kişi kapasiteli olmasının da doğru olacağını düşünüyorum.
Hatırlarsanız bir çok defa taraftarın Sivasspor maçlarına olan ilgisizliğinden bahsetmiş,çoğu zamanda bu konudaki sitemlerimi dile getirmiştim. Maalesef Sivas halkının Sivasspor’a karşı yeterince ilgi göstermemesi,yeni stad yapımında etkili olacak. Tabiki ileriyi görmek lazım,ama süper ligde iki sezon üst üst üste şampiyonluğa oynayan,dahası son UEFA şampiyonu Shaktar Donetsk ve Anderlcht gibi takımların 4 Eylül stadına gelmesine rağmen hala stad dolmamışsa,demek ki bu şehir 30-40 bin kişi kapasiteli stadı hak etmiyor!
Tam tersi olsaydı,yani o dönemlerde stad hınca hınç dolu olup 3-5 bin kişide dışarıda kalsaydı o zaman hiç kimse 25 bin kapasiteli stadı ağzına bile almazdı.
Uzun lafın kısası,öyle söylendiği gibi yeni stadın kapasitesi 20-25 bin olmayacak,bu konuda henüz bir karar verilmiş değil. Sadece şunu söyleyebilirim,bu kadar kapasitede yapılmasına karar verilse bile ne yazık ki kimseye “ Bunu artırın “ diyecek yüzümüz yok!
Biraz da hatayı kendimizde arayalım..
ya apdullah bey bazen sizi gerçekden anlayamıyorum şimdi salim kılıç bürokrasi adamı ona verilen görev 20.000 kapasiteli stadyumu sivasa empoze etmek
eğer bunu yapmazda yok stadyumumuz 30.000 den aşağı olmaz desin o zaman gör bakalım yerinde durabiliyormu o koltukda kaç gün kalıyorr bu oyuna sen gelme bari
diğer bir konu apdullah bey madem stadyumumuz 20.000 kişi olacak bu stadyumu dolduramıyoruz o zaman kalsın biz onlardan stadyum istemedik başbakan kendi söyledi sivasın bakanı benim size modern bir stadyum yapacağım dedi şimdi modern bir stadyumunun uefa kriterlerine göre bana kapasitesini verebilirmisin apdullah bey sen burdaki oyunuda göremiyorsun maksat sivasa stad yapmak değil tokiye istihdam sağlamak
peki siz dedinizki stadyum dolmuyor şanhkler maçını örnek veriyorsun anderlet maçını örnek veriyorsun bende diyorumki geçen sene trabzon maçında 2000 kişi dışarda kaldı galatasaray kupa maçında hakeza yine öyle bir başka örnek vermek gerekirse 80.000 nufuslu rizeye 20.000 kapasiteli stadyum yapıldı rizenin önceki stadyumu doluyormuydu komple boştu böylee bir sürü örnek varr siz bunlarıda es geçiyorsunuz bunları dile getirmiyorsunuz
diğer bir konu bu konuyla ilgili ilgilenmeyen milletvekillerimizi neden yazmıyorsun neden bunları teşhir etmiyorsun bana söylermisin apdullah bey AKP. birinci sıra milletvekilimizin sivasspora ne katkısı oldu diğerlerinin ne katkısı oldu kusura bakmayın ama sizin yaptığınız suya sabuna dokunmadan gazetecilik yapmak her şeyde taraftarı suçluyorsunuz stad dolmamış ne yapalım adama bileti bile biz alıyoruz gel izle diyoruz gelmiyor kapasitemiz bu senin yapacağın sivasa vede sivasspora hizmet taraftarı suçlamak değil
SİVASA SAHİP ÇIKMAYAN MİLLETVEKİLİNİ ,BÜROKRATINI, VALİSİNİ,BELEDİYE BAŞKANINI,TİCARET ODA BAŞKANINI .İŞ ADAMINI medyaya teşhir etmek eğer içinizde SİVASSPOR sevgisi varsa bunu yapın lütfen daha tarafatra top atmayın
söz veren başbakan suçlu değil ,benim seçtiğim hakkımı savunmak için ankaraya gönderdiğim vekil suçlu değil burda tek suçlu taraftarmıı pes doğrusu
apdullah bey sizi seviyoruz lütfen kaçak güreşmeyin taşın altına elinizi koyun bu memleketin ekmeğini yeyip yan gelip yatanları siz teşhir edin bizde arkanızda duralım saygılar
üçyıldız58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı üçyıldız58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 07.01.2010, 12:53   #116
deli_yigido
Yiğido

deli_yigido - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

48 Mesajına 76 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 deli_yigido ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

Kesinlikle sesimizi, şikayetimizi uygun platformlarda duyurmalıyız.
Alt 07.01.2010, 13:56   #117
alpbilal
Yeni Yiğido

2 Mesajına 2 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 alpbilal FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

arkadaşlaras bütün sivas halkını ve sivas spor a gönül verenleri başbakan ımızın şahsen ulaşılmaı için actığı siteden mail yamuru tutmaya davet ediyorum konu bukadar basit hallolmamalı
alpbilal isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda alpbilal'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 07.01.2010, 14:00   #118
alpbilal
Yeni Yiğido

2 Mesajına 2 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 alpbilal FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

buyurun tıklayın gerekli bilgileri doldurun şikayetinizi yazın yollayın arkadaşlar bu devirde ağlamayana mama yok malesef artık hakkımızı arıyacağız herkesi bu sayfayı doldurup hak aramaya davet ediyorum

http://www.basbakanlik.gov.tr/Forms/...tionEntry.aspx
alpbilal isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda alpbilal'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 07.01.2010, 14:20   #119
kiNgSiZe58
Usta Yiğido

kiNgSiZe58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

723 Mesajına 1.261 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 740 kiNgSiZe58 ist ein wunderbarer AnblickkiNgSiZe58 ist ein wunderbarer AnblickkiNgSiZe58 ist ein wunderbarer AnblickkiNgSiZe58 ist ein wunderbarer AnblickkiNgSiZe58 ist ein wunderbarer AnblickkiNgSiZe58 ist ein wunderbarer AnblickkiNgSiZe58 ist ein wunderbarer Anblick

10 seneye 20binlik stadt teslim olur...
Alt 07.01.2010, 14:25   #120
Rallim58
Gast

üçyıldız58 kardeşime;

Kardeşim; Yorumunuzu dikkatle okudum, tamamına yakınına katılıyorum ancak, Abdullah Yiğit'in, adeta ciğerini tanıyorum o nedenle;

1- Abdullah Yiğit'in makalesinde yer alan, taraftarımız mevcut stadı doldurmuyor, sözünde atfı anlamış olmalısın...(Stada gelmeyenlere stemli gönderme vardır)

2- Abdullah Yiğit'in, Sivas'lılık aşkı ve Sivasspor sevdalılığını tartışmak abesle iştigaldir.

Bilgilerinize sunmak istedim, tartışmak adına değildir.

Diğer bahsettiklerinize hemfikir olduğumuzu bilmelisiniz.
Bu Konuda 'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...

Etiketler
ayrıntıları, belgesi, kıyak, manifestomuz, neyimize, projesi, sivas yeni stad, sivasspor yeni stad, sivassporstad, sivasstadyum, stad, stadstad, stadyum, trabzona, wikileaksten, wikilieaksten, yapılmazsa, yeni