Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Sabah ormanda, Akşam sahada
Alt 28.12.2010, 09:10   #11
AYDIN1985
Usta Yiğido

AYDIN1985 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

158 Mesajına 252 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 793 AYDIN1985 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.
Standart Cevap: Sabah ormanda, Akşam sahada

Alıntı:
Çılgın Türk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster

Çalımbay'dan sarsıcı açıklamalar 28 Aralık 2010 Salı, 02:00

"Yalandan, düzenbazlıktan usandım. Kötü insanların sesi daha çok çıkıyor..."

"Yalandan, düzenbazlıktan usandım. Kötü insanların sesi daha çok çıkıyor. Futbolun dışındaki bazı işlerle uğraşacaksın ki daha çok gündemde kalasın! Avrupa'ya gitmek istiyorum. Lig veya takım fark etmez. Orada çalışacağım"

Sivasspor'un başarılı teknik direktörü Rıza Çalımbay, arkadaşımız Semra Köylü'nün sorularını cevapladı..

Öncelikle Sivasspor'dan başlayalım. Bu sezon sizin için biraz sıkıntılı. İkinci yarı hedefleriniz nedir?

"Bu seneki hedefimiz sıkıntılı bölgeden uzaklaşmak. Bu ilk 10 ya da 14 olur bilemem. Esas hedef seneye. Gelecek yıl mutlaka yukarısı hedef olacak. Şu anda o sıkıntılarla boğuşuyoruz. Devre arasındaki transferlerle ligi iyi bir yerde bitirmek istiyoruz.

- İki yıl önce şampiyonluğa oynayan bir takım şimdi düşmemeye oynuyor. Sivasspor ne oldu da bu hale geldi?

"Demek ki bazı oyuncular gönderilirken yerine sağlam oyuncular alınmamış"

-Yani yönetimsel bir hata var öyle mi?

"Tam olarak değil. Teknik direktör olarak gelen arkadaşlarımız daha kalıcı oyuncular alabilirlermiş. Ama maalesef ya onların istedikleri alınmadı ya da yönetimle iyi bir bilgi alışverişi sağlanamadı."

- Aslen Sivaslısınız. Bunun artısı var mı?

"Evet, kendi yerimiz gibi bakıyoruz. Ben normalde Eskişehir'den ayrıldıktan sonra belli bir süre çalışmayı düşünmüyordum. Ancak Sivasspor'un içinde bulunduğu durum ve gelen tekliften ötürü çalışmayı kabul ettim."

-Şu an yaşadığınız en büyük sıkıntı nedir?

"Buraya sezon başı gelememek, kendi takımımızı oluşturamamak, kendi çalışmamızı yapamamamız."

- En büyük hayaliniz nedir?

'Yurt dışında çalışmak.

- Neden? Türkiyeden memnun değil misiniz?

'Yalandan, düzenbazlıktan bıktım. Eskişehirde yaşadıklarım ortada. Biz bir yere gittiğimiz zaman, ayrıldığımızda beyaz bir sayfa bırakıyoruz. Bizim arkamızdan kimse konuşamaz. Türkiye'de kötü insanların sesi daha çok çıkıyor. Futbolun dışında her şeyle uğraşırsan gündeme oturuyorsun! Onlar daha kıymetli oluyor. Türkiyede dört dörtlük çalışma şansın yok. Doğru dürüst olduğun zaman çok az kişi seninle çalışıyor. Onlar öyle gündeme oturuyor, sen gönüllerde gündeme oturuyorsun. Bu çalışma ortamını sevmiyorum ben."

- Beşiktaş hakkında neler söyleyeceksiniz?

"Beşiktaş'ta başladım futbola, Beşiktaş'ta bitirdim. 20 sene başka hiçbir takımda oynamadım. Orada bir sürü şampiyonluklar yaşadık. Hiçbir anısını da unutmuyorum."

- Schuster'in teknik adamlığını nasıl değerlendiriyorsunuz?

"Bana göre Beşiktaş mükemmel bir kadroya sahip. Daha iyi de olabilir. Transferler çok iyi. Bir kere yönetim ne yapması gerekiyorsa fazlası ile yapıyor. Helal olsun yönetime. Düşünün, işte şurada biz bir transferi bitiremiyoruz. Adamlar 3 tanesini bir anda bitiriyor. Biz o zaman oyuncu diyorduk, oyuncu vermiyorlardı."

-Bu kadro sizin elinizde olsaydı?

"Çok farklı olurdu. Her şey olurdu yani."

- Sizin Beşiktaş'tan istifanızda baskı var mı?

"Baskı gelmedi. Ben bazı arkadaşların yaptığı yanlışlardan dolayı istifa ettim. Benim hocalık dönemimde bir tane bile transfer yapmadılar. Para yoktu. En iyi oyuncum Carew'di, sattılar. Yerine Ailton gibi bir adamı aldılar, ilk sene ilk yarıyı lider bitirdik, ondan sonra Avrupa'da sallantılar oldu. Bir sürü şey çıkardılar, bizde bırakmak zorunda kaldık. Anlayacağınız, kimse bizim arkamızda durmadı."

ELİNDE SİGARAYLA GÖRÜLMEMELİ

-Eskişehirspor'da Batuhan Karadeniz ve Ümit Karan ile yaşadığınız sorunlar çok konuşuldu. Ne diyorsunuz?

"Batuhan'ı hiç konuşmaya gerek yok. Sorun kendisinde. Batuhan için benim kadar kimse uğraşmamıştır. Bizlerin yaptığı fedakarlığı kendisinin de yapması gerekiyor. Zaten bunu yaptığı zaman Türkiye'de oynamaz o, Avrupa'ya gider."

- Ümit Karan'ı kadro dışı bıraktınız. Siz gider gitmez takıma geri geldi...

"Bülent hoca daha göreve başlamadan Ümit Karan'ı göreve başlattı. Benim onu kadro dışı bırakmamın nedeni çalışmaması, gece hayatıydı yani."

- Futbolcu nasıl yaşamalı sizce?

"Eğer sen Arda, Batuhan olmuşsan normal insan gibi yaşayamazsın. Düşünsene elinde sigara ile oturduğunu ünlü bir futbolcunun!.. İşte biz Ümit Karan'ı niye kadro dışı bıraktık. Bu işleri biraz daha fazla sevdiği için. Niye kadro dışı bıraktık, arkadaşlarına sahip çıkmadığı için. İyi çalışmadığı için. Yoksa benim Ümit Karan ile ne problemim olabilir."

Semra KÖYLÜ - BUGÜN
Hocam gurban oluyum korkutma bizi...

"Düşünün, işte şurada biz bir transferi bitiremiyoruz. Adamlar 3 tanesini bir anda bitiriyor. Biz o zaman oyuncu diyorduk, oyuncu vermiyorlardı."

Hocam isimiz gercekten o kadar zormu, transfer konusunda???
AYDIN1985 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda AYDIN1985'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 28.12.2010, 09:19   #12
Yusuf Çevik
Usta Yiğido

Yusuf Çevik - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

778 Mesajına 1.676 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 782 Yusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yok

iyi çalıssınlar
Yusuf Çevik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 28.12.2010, 11:45   #13
alemdarlar
Tecrübeli Yiğido

alemdarlar - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

369 Mesajına 799 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 737 alemdarlar Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

Tamam.Demek ki takım tırt olunca hocamız gidecek.
Alt 28.12.2010, 12:22   #14
58 SiVaSıM 58
YASAKLI ÜYE

58 SiVaSıM 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

484 Mesajına 780 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick

çalışın çalışın çalışın çalışın daha çok çalışın
58 SiVaSıM 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 28.12.2010, 12:49   #15
Divriği58
Tecrübeli Yiğido

Divriği58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

271 Mesajına 444 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 666 Divriği58 FAZLA SÖZE GEREK YOKDivriği58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Rıza hocanın bu msjları BANK ASYA sinyallerini veriyor..
Divriği58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 28.12.2010, 13:14   #16
jamesbond58
Acemi Yiğido

jamesbond58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

22 Mesajına 29 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 514 jamesbond58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?t=223&r=1&hid=84552

arkadaşlar ligtv sivasspor kampına konuk oldu. Rıza hoca mehmet ve apo ile röportajı var. Zamanı olanlar yukarıdaki linkten izlesin...
jamesbond58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 28.12.2010, 14:25   #17
DoomsDay58
Usta Yiğido

DoomsDay58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.066 Mesajına 1.913 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 793 DoomsDay58 ist ein wunderbarer AnblickDoomsDay58 ist ein wunderbarer AnblickDoomsDay58 ist ein wunderbarer AnblickDoomsDay58 ist ein wunderbarer AnblickDoomsDay58 ist ein wunderbarer AnblickDoomsDay58 ist ein wunderbarer AnblickDoomsDay58 ist ein wunderbarer Anblick

En iyi şekilde çalışıp 2. yarıya başlamak gerekiyor.
DoomsDay58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 28.12.2010, 14:56   #18
mucahit_58
Yiğido

mucahit_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

104 Mesajına 194 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 mucahit_58 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

Saol james link icin
mucahit_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 28.12.2010, 17:13   #19
hasan5884
Acemi Yiğido

hasan5884 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

29 Mesajına 44 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 539 hasan5884 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

rıza hoca ne avrupası dur hele daha şapiyonluk için oynayacagız...ha şampiyonlar liginde avrupada sivassporu oynat tamam
hasan5884 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Çalımbay'dan sarsıcı açıklamalar
Alt 28.12.2010, 21:14   #20
sisortali
Acemi Yiğido

sisortali - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

2 Mesajına 2 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 sisortali isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.
Standart Çalımbay'dan sarsıcı açıklamalar

Sivasspor'un başarılı teknik direktörü Rıza Çalımbay, arkadaşımız Semra Köylü'nün sorularını cevapladı..

Öncelikle Sivasspor'dan başlayalım. Bu sezon sizin için biraz sıkıntılı. İkinci yarı hedefleriniz nedir?

"Bu seneki hedefimiz sıkıntılı bölgeden uzaklaşmak. Bu ilk 10 ya da 14 olur bilemem. Esas hedef seneye. Gelecek yıl mutlaka yukarısı hedef olacak. Şu anda o sıkıntılarla boğuşuyoruz. Devre arasındaki transferlerle ligi iyi bir yerde bitirmek istiyoruz.

- İki yıl önce şampiyonluğa oynayan bir takım şimdi düşmemeye oynuyor. Sivasspor ne oldu da bu hale geldi?

"Demek ki bazı oyuncular gönderilirken yerine sağlam oyuncular alınmamış"

-Yani yönetimsel bir hata var öyle mi?

"Tam olarak değil. Teknik direktör olarak gelen arkadaşlarımız daha kalıcı oyuncular alabilirlermiş. Ama maalesef ya onların istedikleri alınmadı ya da yönetimle iyi bir bilgi alışverişi sağlanamadı."

- Aslen Sivaslısınız. Bunun artısı var mı?

"Evet, kendi yerimiz gibi bakıyoruz. Ben normalde Eskişehir'den ayrıldıktan sonra belli bir süre çalışmayı düşünmüyordum. Ancak Sivasspor'un içinde bulunduğu durum ve gelen tekliften ötürü çalışmayı kabul ettim."

-Şu an yaşadığınız en büyük sıkıntı nedir?

"Buraya sezon başı gelememek, kendi takımımızı oluşturamamak, kendi çalışmamızı yapamamamız."

- En büyük hayaliniz nedir?

'Yurt dışında çalışmak.

- Neden? Türkiyeden memnun değil misiniz?

'Yalandan, düzenbazlıktan bıktım. Eskişehirde yaşadıklarım ortada. Biz bir yere gittiğimiz zaman, ayrıldığımızda beyaz bir sayfa bırakıyoruz. Bizim arkamızdan kimse konuşamaz. Türkiye'de kötü insanların sesi daha çok çıkıyor. Futbolun dışında her şeyle uğraşırsan gündeme oturuyorsun! Onlar daha kıymetli oluyor. Türkiyede dört dörtlük çalışma şansın yok. Doğru dürüst olduğun zaman çok az kişi seninle çalışıyor. Onlar öyle gündeme oturuyor, sen gönüllerde gündeme oturuyorsun. Bu çalışma ortamını sevmiyorum ben."

Kaynak: Bugün Gazetesi
sisortali isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda sisortali'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...

Etiketler
akşam, ormanda, sabah, sahada