Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Transfer

Transfer Transfer Listesi / Yeni transferler / Giden futbolcular

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Yigit İncedemir Sivasspor'da
Alt 11.07.2015, 14:54   #41
sawyer5892
Tecrübeli Yiğido

301 Mesajına 609 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 584 sawyer5892 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Yigit İncedemir Sivasspor'da

Arkadaşlar asıl mevkisi ön libero olan ancak karabüksporda stoper oynayan bir oyuncuydu ben Sergen Yalçın'ın elindeki orta sahalar üzerine Yiğit'i orta saha için aldığını düşünmüyorum stoper olarak düşünülüyordur yabancı ön libero için hala ümidim var
sawyer5892 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda sawyer5892'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 11.07.2015, 14:56   #42
eyuphulagu
Usta Yiğido

1.466 Mesajına 3.580 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 877 eyuphulagu FAZLA SÖZE GEREK YOKeyuphulagu FAZLA SÖZE GEREK YOK

Yiğit İncedemir'in Kısaca Futbol Yaşamı:Futbola Güraltay Spor Kulübü'nün altyapısında basladi ve burada iki sene oynadikdan sonra İzmirspor'lu yetenek gözlemcilerının dikkatini cekerek İzmirspor'un altyapısına gecti. Burada kendini sürekli gelistirdi ve 2001 senesinde Türkiye U-15 forma giyerek ilk defa milli oldu. Ardindan 2002 senesinde İzmirspor'un profesyonel takima yükseldi ve burada bir sene oynadikdan sonra İzmirin köklü ekiblerinden Karşıyaka'ya transfer edildi. Burada dört sezon oynadıktan sonra Adana Demirspor'a transfer edildi. Adana Demirspor'da bir sezon kaldıkdan sonra Manisaspor'a geçti ve burada takımın vazgecilmez futbolcusu oldu ve Süper Lig 2009-10 sezonundan beri takım kaptanlığına getirildi. Istikrarlı oyun bicimiyle 17 Kasım 2010 Hollanda ile oynanacak Hazırlık maçi için Türkiye A Milli Takım'ına davet edilmiştir. Kendisi gibi bu hazırlık maçı için ilk defa A Milli Takım çağrılan Yekta Kurtuluş ile beraber İzmirspor'nun altyapısından yetişmiştir. 2011-2012 sezonunda ise 34 maçın 29'unda görev yapan İncedemir, 18 sarı kart ve kırmızı kart görmüştür. Ayrıca Yiğit takımının Manisa'da Fenerbahçe ile karşılaştığı maçta kendi kalesine 90+6'da gol atmış ve takımının mağlup olmasına neden olmuştur. Manisaspor'un küme düşmesinin ardından sözleşmesi biten Yiğit sözleşmesini uzatmamıştır.
Kardemir Karabükspor[değiştir | kaynağı değiştir]
2012-13 sezonu öncesi yaz transfer döneminde Karabükspor ile anlaşmıştır. Futbol şube sorumlusu İsmail Durak ile görüşerek sözleşmeyi imzalayan Yiğit İncedemir, "Karabük ve Karabükspor'a layık olmaya çalışacağım. Karabükspor ile birlikte ben de büyük bir çıkış içerisine girip hem A Milli Takım'da forma giymek, hem de Karabükspor'u çok iyi yerlere getirmek istiyorum" açıklamalarında bulunmuştur.[1] Geldiği ilk sezon ilk 3 maç 2011-12 sezonunda aldığı kırmızı kart cezası nedeniyle forma giymemiştir. Kart cezasından sonra sürekli forma giymiş ve sezonu 28 maçla tamamlamıştır. Görmüş olduğu 13 sarı kart ile 2012-13 sezonunun en çok kart gören futbolcusu olmuştur. 2013-13 sezonunu ise 30 maç 2 gol ile tamamlamıştır. 2014-15 sezonunda defans bölgesinde forma giymeye devam etmektedir.
Millî takım kariyeri[değiştir | kaynağı değiştir]
Iki kez Türkiye U-15, 4 kez Türkiye U-18, 10 kez Türkiye U-19 ve 2 kez de Türkiye A millî olmak üzere 18 kez genç millî takımlarda forma giymiştir.[2]
17 Kasım 2010 Hollanda ile oynanacak hazirlik maçi için Türkiye A Milli Takım'ına davet edilmiştir[3]. 1-0 kaybedilen bu müsabaka'da 91. dakika'da oyundan çikan Selçuk İnan yerine oyuna girdi ve ilk sefer millî takım formasını giydi.[4]
Oyun tarzı[değiştir | kaynağı değiştir]
Klasik bir ön libero'dur. kendi takımının oyun kurucularının arkasında top çevirir ve ani kontraataklara karşi emniyeti sağlar ve rakip oyun kurucularının oyununu bozar. Bu özellikleriyle takımını çok rahatlatır ve oldukça faydalı olur. İkili müçadelelerde üstünlüğüyle bilinir ve maç esnasında savasçı ve hırçın kişiliğiyle dikkat çeker. Nitekim TFF'nin yayınladığı istatistiklere göre 13 sarı kart ile Süper Lig 2009-10 sezonunun en çok sarı kart gören futbolcusu olmuştur.[5] 2011-2012 sezonundada 18 sarı kart ve 2 kırmızı kart gören Yiğit, ligin en çok kart gören oyuncusu olmuştur.Kaynak:Vikipedi.com.. ..........Hayırlı Uğurlu Olsun...Yine de çok kötü bir transfer değil...Altyapı milli takımlarında (15-18-19 yaşda) 20 defam milli olmuş..3 yıl önce 2 kez A milli takımın aday kadrosuna çağrılıp milli formayı giyen bir oyuncu...Ben Doğa dan daha da başarılı olacağını düşünüyorum... Ama geçen yıl uzun süren bir sakatlık geçirip sadece 18 maçta oynadığı da unutulmamalı....Yiğit'in en iyi zamanı Manisasporda oynadığı 2010 yıllar..İnşallah bizde de Manisasporda oynadığı yıllardaki gibi futbol oynayarak taraftarın güvenini kazanır...Bazı arkadaşlar gol atamıyor demiş ama istatistiklere göre 2.ligde 4 tane,süper ligde ise oynadığı Manisaspor ve Karabük te 5 tane de gol atmış.....Kadir den daha farklı bir oyuncu;çok hırlı ve sert oynayıp çok fazla da kart gören bir oyuncu..Umarım eski fizik gücüne ulaşarak sivaspora katkı yapar...Açıkcası beklenmedik bir transfer..Hayırlı Uğurlu Olsun!
eyuphulagu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda eyuphulagu'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 11.07.2015, 15:00   #43
Djamoka
Yiğido

Djamoka - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

127 Mesajına 246 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 562 Djamoka COK SEVILEN BIR KISIDjamoka COK SEVILEN BIR KISIDjamoka COK SEVILEN BIR KISI

Karabük yeniden süper ligde
Djamoka isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı Djamoka'a Teşekkür Ediyor...
Alt 11.07.2015, 15:03   #44
triper58
Yiğido

109 Mesajına 190 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 371 triper58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Manisadayken iyiydi ama çok faul yapardı bu sebeple büyük takımlar almadı sanırım.Karabük'e transfer oldu orda ise futbolu geriye hırçınlığı ileri gitti bu sebeple Süperlig takımlarının hiç biri almadı.Yabancı sınırı kalkmasa bile alınacak adam değildi.Adım adım düşmeye gidiyoruz.
triper58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11.07.2015, 15:05   #45
tavatir
Usta Yiğido

tavatir - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.129 Mesajına 2.550 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 893 tavatir FAZLA SÖZE GEREK YOKtavatir FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
sawyer5892 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Arkadaşlar asıl mevkisi ön libero olan ancak karabüksporda stoper oynayan bir oyuncuydu ben Sergen Yalçın'ın elindeki orta sahalar üzerine Yiğit'i orta saha için aldığını düşünmüyorum stoper olarak düşünülüyordur yabancı ön libero için hala ümidim var
Ben de senin gibi düşünüyorum. Dördüncü bir stoper olarak kullanılacak sanırım. Karşıyaka ile temas halinde olduğu ve peşinat olarak Sivasspor'un daha yüksek bir ücret verdiğini söyleyenler var. Manisa'da iken dikkatimizi çeken bir isimdi. Sivas'ta seyretmiştik. Ancak aradan zaman geçti. İlk 11 için işini zor görüyorum. Biraz agresif oynayabiliyor zaman zaman. İlk anda anlam veremedim ama Hakan Arslan'ın gitme durumu olabilir belki de. Yani stoper ve ön libero için alternatif bir oyuncu olarak alınmış olabilir. Tabi maliyet ne kadar uygundur bilemiyoruz.
tavatir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda tavatir'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 11.07.2015, 15:18   #46
derin58
Acemi Yiğido

derin58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

68 Mesajına 121 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 566 derin58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Baska bi takima gitse eminim, belese olan iyi bi oyuncuyu elden kacirdik diye forum yikilirdi benim gibi yigiti hic takip etmeden elestiriyorsaniz, o zaman insallah yuzunuzu kizartir.. Sari karti cokmus felan filan diyede elestirmeyin.. Bir cogunuz melo gibi agresif defansif orta saha icin yalvarip yakariyordunuz.. Unutmayin
Takimi sirf kume dustu diye kotu oyuncu olmasinada gerek yok.. Biz nasil iki sezon once 5. olduysak karabukte 6. oldu.....
Alt 11.07.2015, 16:05   #47
sevdamcihad
Acemi Yiğido

sevdamcihad - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

19 Mesajına 31 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 542 sevdamcihad FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Taraftarın Yönetime ( VAN MİNUTE ) Demesine az kaldı.Ben Şampiyonluğu hedefleyen Bir takımın taraftarı olmak istiyorum artık.Yeter ya arkadaş.Transferinizinde Politikanızında
sevdamcihad isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11.07.2015, 16:19   #48
KaanK
Tecrübeli Yiğido

427 Mesajına 859 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 676 KaanK COK SEVILEN BIR KISIKaanK COK SEVILEN BIR KISIKaanK COK SEVILEN BIR KISIKaanK COK SEVILEN BIR KISI

Alıntı:
derin58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Ne alaka usta.. Adamin ulkede kalmak istemedigini nerden biliyorsun.. Kaldi ki bu adam avrupada kalmak istese niye avrupa liglerinde ki takimlara gitmesin? Belli ki buralarda kalmak istememis.. Forumda ki bi cok uye sosyal cevresindem cok, sivasin fazla parasi olmadigi icin gelmediklerini dusunuyor.. Bence tam tersi.. Unutma ki sirf takimimizda degil, cogu anadolu kuluplerde ki gibi bi cok yerli oyuncu bile uc buyuklerde oynamak icin can atiyor.. Gecen rizeye transfer olan ve imza attigi gun mehmet akgun (müydü?) bile "form yakalayip tekrar uc buyuklerde oynamak istiyorum" demesi gibi.. Sayisizca ornek var.. Saymama gerek yok galiba.. Bu lig anadolu kuluplerinin ezildigi günler geride kaldiginda o zaman cok sey degisir..

En buyuk misal.. Daha dun yayin geliri paylasildi.. Hic taraftar ve kulupler neden 500 milyon dolarlik paydan 50 milyonunu sampiyonlar primini dagittigini konusmuyor.. Eee sen boyle yapinca 5 takim harici diger takimlari nasil iyi olmalarini bekleyebilirsin ki? Belki haklaridir tamam da.. Ama ligde sampiyon olmus 10 takim yok.. Ve zaten suruyle taraftari olan uc takima aslan payi ayiriyorsun..
Elbette ülkede kalıp kalmadığını bilemeyiz belluschi sadece bir örnek.bunun gibi bir çok kaliteli oyuncu süper ligde farklı takımlara gitti. Misal holmen okay yokuşlu sivok vs... Sıkıntı bu tarz kalburüstü bir tek oyuncu kadroya katamıyoruz.anlatmak istediğim bu
KaanK isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda KaanK'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 11.07.2015, 16:41   #49
derin58
Acemi Yiğido

derin58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

68 Mesajına 121 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 566 derin58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
KaanK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Elbette ülkede kalıp kalmadığını bilemeyiz belluschi sadece bir örnek.bunun gibi bir çok kaliteli oyuncu süper ligde farklı takımlara gitti. Misal holmen okay yokuşlu sivok vs... Sıkıntı bu tarz kalburüstü bir tek oyuncu kadroya katamıyoruz.anlatmak istediğim bu
Eyvallah dogrusun.. Transfer yapmasi ama herkesin dusundugu gibi basit degil.. Bin bir turlu faktoru var bu isin.. Sivoku istedigimizde sivasta cocugunu ana dilinde egitimedigi icin gelmek istemiyordu yanlis hatirlamiyorsam.. Holmen gibi oyuncularda cok fazla para ister.. Sen o zaman tutup bu adama aatif cicinho gibi takimi sirtlayan oyunculardan daha fazla para veremezsin ki.. Takim ici dengeleri bozarsin.. O benden daha cok kazaniyorsa, o zaman da benden daha fazla kossun yapsin diyip var gucuyle oynamaz. Yaparlar demiyorum, ama yani olasi ihtimaller bunlar.. Bi oyuncu transfer etcem diye takimin dengesini bozmamak lazim.. Burada yorum yapanlarin cogu da bunu goz ardi ediyor..
Alt 11.07.2015, 17:21   #50
Rıdvan1
Yeni Yiğido

Rıdvan1 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

20 Mesajına 36 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 368 Rıdvan1 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Karabükspor başkanı açıklamaları

Kaynak: sporx.com
Rıdvan1 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda Rıdvan1'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...

Etiketler
sivassporda, yigit, İncedemir