Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > SivasSpor

SivasSpor SivasSpor'un Gidisi / Yenilikler/ Mac Sonuclari

Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil

Cevap: BÜLENT UYGUN İLE ÇAY SOHBETİ
Alt 28.09.2010, 09:02   #51
SIVAS58FOREVER
Yiğido

SIVAS58FOREVER - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

199 Mesajına 376 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 549 SIVAS58FOREVER FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: BÜLENT UYGUN İLE ÇAY SOHBETİ

Başkan'a bu aydınlatıcı bilgileri vermesinden dolayı teşekkür ediyoruz. Keşke bu bilgileri Bülent Uygun ayrıldıktan sonra açıklasaydı da bugüne kadar kafası karışmış halde olan arkadaşlarımız da gerçeğin ne olduğunu bilselerdi. Çünkü, gerçeği bilmeyen birçok yiğido geçen hafta bu takımın başına tekrar Bülent Uygun gelmeli şeklinde düşünüyordu. Ancak, şu an gerçeği gördüler.

Ayrıca Başkanın, transferlerde kendisinin de hatasını olduğunu kabul etmiş olması erdemli bir kişi olduğunu gösteriyor, ancak ara transfer döneminde sürpriz transferler yapıp bu takıma yakışan oyuncular alınmazsa bu sene zor kurtuluruz düşmemekten.

Bence kriz dönemlerinde gerçek gücü görünen iyi yöneticiler gibi Mecnun Odyakmaz'da olaya el atıp gerekeni yapacaktır.

Kendisinden bir başka ricamız da "Bülent Yıldırım", "Abdullah Yılmaz" ve benzeri Sivas düşmanı hakemlerin bizim maçlarımızı yönetmesinin engellenmesi.
SIVAS58FOREVER isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Bu Konuda SIVAS58FOREVER'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 28.09.2010, 09:17   #52
karşıyakalı
Tecrübeli Yiğido

karşıyakalı - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

325 Mesajına 593 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 608 karşıyakalı FAZLA SÖZE GEREK YOKkarşıyakalı FAZLA SÖZE GEREK YOK

bülent uygun yüzünden tüm anadolunun sevgilisi olan sivasspor herkesin antipatisini kazandı.herkes sivasspor düşmanı oldu onun yüzünden.her ne olursa olsun bir sivaslı ne kadar kötü olursa olsun bir sakaryalıdan daha çok memleketini düşünür.kimse bu kentin yigit insanlarına kendi reklamı için kötü konuşmamalı ve de konuşamaz.ey türbülent efendi sen önce bana antep maçında 1 0 öndeyken herve tum u çıkarıp kamanan ı almandaki sebebi açıkla.ve neden ist bel. maçına 3 forvetle başladıgını açıkla. bu iki maç benim tarafımdan hala şüpheyle bakılıyor ve burada bi şeylerin döndügünü tahminm ediyorum.içimi kemiriyor bu maçlar.önce sen bunları aydınlat daha sonra sivaslılara hakaret et.bir lafaımda bülentçi taraftarlara.bülent buraya para kazanmak için geldi ve kazandı gitti kendine bir kariyer yaptı başarısının karşılıgını fazlasıyla aldı.yönetim ise son dönemdeki yaptıkları işleri sevmememe ve istifaya davet etmeme ragmen bu işler sivas sevdasıyla yapmaktadır maddi bir çıkarları yoktur yani bir gönül işidir yaptıkları.yönetimle türbülenti kıyaslarken bu nüansları göz önünde bulunduralaım lütfen.son olarak sivaslıyı ancak sivaslı olanlar eleştirsin bu bir sakaryalıya düşmemiştir ona göre.
karşıyakalı isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı karşıyakalı'a Teşekkür Ediyor...
Alt 28.09.2010, 10:11   #53
Turan 59
Usta Yiğido

Turan 59 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

470 Mesajına 860 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 781 Turan 59 COK SEVILEN BIR KISITuran 59 COK SEVILEN BIR KISITuran 59 COK SEVILEN BIR KISITuran 59 COK SEVILEN BIR KISI

Ben hala anlamış değilim,takımın bu hale gelmesinde birinci derecede sorumlu olan komisyoncu bir şahsın hala bu sitede konuşuluyor olması Sivas halkına ve sivasspor camiasına yapılmış en büyük saygısızlıktır.Yazıklar olsun takımı bu hale getirenlere.
Turan 59 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı Turan 59'a Teşekkür Ediyor...
Alt 28.09.2010, 11:20   #54
Divriği58
Tecrübeli Yiğido

Divriği58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

271 Mesajına 444 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 666 Divriği58 FAZLA SÖZE GEREK YOKDivriği58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

bilicanın yerine = yasin mi?
diallonun yerine =mbemba mı?
balinin yerine = agbetu mu?
herve tum un yerine = ersen martin mi?
syllanın yerine = erman kılıç mı?
momammet ali murat erdodan ve eski takım olsaydı anderlecht i yenip turu atlardık..

BUMU BÜLENT HOCA DAHA İYİ TAKIM??????????
Divriği58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı Divriği58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 28.09.2010, 11:58   #55
slasher//z
Tecrübeli Yiğido

slasher//z - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

171 Mesajına 232 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 679 slasher//z FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
50sekiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
2 sene sampiyonluga oynatan hocaya yönetim gecen sene 7-8 hafta dayandi.
15 macta 1 mac kazanmis hocaya ama hala tahammül ediliyor.
ilginc

BURADA 15 MAÇTA 1 MAÇ KAZNDI ŞEKLİNDE BAKMAMAK LAZIM.
GEÇEN SEZON MESUT HOCANIN ALDIĞI PUANLAR (BU PUANLARIN NASIL ALINDIĞI ÇOK DA ÖNEMLİ DEĞİL) LİGDE KALMAMIZI SAĞLADI İSE BU BİR BAŞARI SAYILMALIDIR.
6 MAÇTA 1 GALİBİYET OLARAK BAKMAK DAHA DOĞRUDUR. ANCAK ŞU DURUMDA BİLE BİR GALİBİYET TAKIMI ALT SIRALARDAN ALIP LİGDE 11.-12. GİBİ SIRALARA TAŞIYACAKTIR.
OYNANAN FUTBOLUN KALİTESİNE, TAKIMIN MAÇ İÇİNDE NE OYNADIĞINA DA BAKMAK LAZIM.
slasher//z isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 28.09.2010, 11:58   #56
Murad_Kelleci58
Usta Yiğido

Murad_Kelleci58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

937 Mesajına 2.402 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 Murad_Kelleci58 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

bülent Uygun’la çay sohbeti başlıklı röportaja cevaben

Sivasspor kulübü adına cevap vermemek bir takım yanlış anlaşılmamalara sebebiyet vereceğinden oluşacak olumsuz gelişmeleri engellemek için bu cevap niteliğindeki yazıyı kaleme almak zorunda kaldım.

Bülent Uygun iyisi ile kötüsü ile Sivasspor ‘a hizmet etmiş bir çalışanımızdır ve yaptıkları ile Sivasspor tarihine yerini almış üzerine uzun uzun konuşulmuş ve herkesin kafasında bir Bülent Uygun portresi oluşmuştur. Artık bu saatten sonra Bülent Uygun’la röportaj yapmak Sivasspor ile ilgili sorular sorup yeni bir yapılanma içinde olan takımımıza bir katkıda bulunmayacağı gibi aksine bir takım olumsuzluklara ve polemiklere sebebiyet verir. Artık herkes kendi takımına yoğunlaşmalı ve hizmetini vermelidir.
Bir kaç madde halinde yazılmış anladığım kadarı ile bir röportajdan ziyade sohbetten edinilmiş ana fikirler hakkında benimde söyleyecek bir takım sözlerim var.

1 – Bilica geldikten birkaç maç sonra “bu bize yaramaz 100 bin Amerikan doları veren var satalım” diye rapor vermiştir, ama yönetim yeni bir maceraya gerek yok diyip teklifi reddetmiştir. Sezon sonu ise Fenerbahçe nin teklifine ve Yasin’e evet deyip “bu para ile daha iyi takım yaparız “ diyende Bilica’dan daha iyi diye M’boma’yı transfer ettirende kendisidir, ayrıca Bilica’yı elde tutma imkanımızın kalmadığı da göz önünde bulundurulmalıdır.

2 – Kadronun bozulması konusunda ki yönetimin tereddütlerine “daha iyi futbol oynayan takım yapacağım” diyen ve kendisine olan güvenimizden doğan yetkisi ile transferleri sunanda kendisidir. Birçoğunun problemli futbolcu olması transferlerin gerçekleşmesini engellemiştir, sadece Davidas adlı futbolcu ben isteksiz olduğum için alınmamıştır.

3 – Fikret Ünsal’ın takımın bozulmasında en büyük sorumlu olduğunu söylemesi EN BÜYÜK YALANDIR! Burada bir sorumlu varsa Başkan olarak ben ve tek yetkili olarak Bülent Uygun’un kendisidir! Eğer bu ifadeler gerçekse uzak bir ihtimal olan Sivasspor’a geri dönmesi tamamen ortadan kalkmıştır. Her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır, Fikret Ünsal’ın yoğurt yiyişini beğenmeyenler olabilir, fakat Fikret Ünsal Sivasspor’a çok büyük hizmetleri olmuş bundan sonrada olacak olan bir Sivasspor’ludur.Kendisine hizmetlerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.

4 - Bir çiçekle baharın gelmeyeceğini herkes bilir ama baharın gelmemesini temenni etmek bir işe yaramayacaktır, dolayısı ile elimizde ki kadro ve teknik heyet tekrar bize güzel günler yaşatabilecek kabiliyettedir.

5 – Sivas’lının vefasını yaşadağı 6 yıl içerisinde öğrenemediyse söylenecek bir şey yok. Hayatının en kötü döneminde ona kucak açıp Türkiye’nin 1 numaralı hocası yapan bu camia her kesin hakkını verecek olgunlukta ve yiğitlikte olduğundan isimleri YİĞİDO’dur.Sadece başarı sonrası davranışlar Sivas’lıları hayal kırıklığına uğratmıştır ama hizmetleri hep iyi şekilde anılıp kendiside karşılığını almıştır.

6 – Bu konu ülkemize has bir konudur, ama Sivas’lılar akılda verir destekte verir bunu defalarca ispat etmişlerdir. Fakat kendisi şu an akıl verip köstek olan konumundadır. Bülent Uygun’un böyle bir röportaj vermeyeceğini düşünmeme rağmen bir sohbet ortamında bile olsa böyle konuşup isim vererek Fikret Ünsal’ı töhmet altında bırakması anılarına gereken saygıyı göstermemiş olması üzücüdür.

Saygılarımla
SİVASSPOR KULÜBÜ BAŞKANI
MECNUN OTYAKMAZ

SAYIN BAŞKANIMA SAYGILARIMLA..

Aşağıdaki yazıyı ben Bülent UYGUN'u takımın başına getirdiklerde kalem almışım.. O zaman ki düşüncelerimi ve Bülent UYGUN ile ilgili yesilerimi yazmışım.. Zaman her şeyi gün ışığına çıkarıyor.. Ama keşke haksız olsaydım..

CAROL PECZE VE SONRASI BÜLENT UYGUN DÖNEMİ BAŞLANGICI

Başarısızlıkta eleştirmek kolay ama.. Bazı gerçeklerin altını çizmekte de fayda var.. Şimdi geçen sene takımın başına LORANT’ı getiriler.. Sorarım size LORANT'ın isteyip te aldırdığı kaç oyuncu vardır.. Her iki transfer döneminde.. Ya PECZE'nin.. İki hocanında isteyip te aldırdığı oyuncu sayısı belki de bir elin parmaklarını geçmez.. Adamlar Bülent UYGUN'un hep gölgesinde kaldılar.. Hatırlarsanız bir maç sonrası devre arasında alınan oyuncular hakkında LORANT'a sorulan bu futblcuları siz aldırmadınız mı dedi.. Hayır o sorunun muhatabı ben değilim.. Bu sorunun cevabını bu konuda yetkili olan kişiye sorun demiş.. Daha sonra Bülent UYGUN'un bu konu hakkında sorulan soruları üstü kapalı geçiştirmiş.. Her ne hikmetse bizim yerel tv ve gazetelerimizde bu konu üzerine gitmediler.. Tamam UYGUN 2.Lig'den Süper LİG'e çıkmamızda emekleri yadsınamaz.. Ama SÜPER LİG'de yaptıklarıda ortada.. Tamam menajer olabilir.. Bakın Kayserspor'un menejari hiç Ertuğrul SAĞLAM'ın yada Yönetimin işine karışıyormu.. Futbolcu, Teknik adam ve idareciler arasında köprü oluyor.. Teknik ve idari konularda konuşması gerekenler konuşuyor.. Ama bizde sadece Bülent UYGUN konuşuyor.. Yönetim tarafından verilen sınırsız yetkileri hoyratça kullananıyor.. Şimdi de eşofman giyip Teknik Direktörlük yapıyor.. Bakarsınız yarın birgün bir devrim yapar Mecnun başkanın koltuğuna oturur..!! Kimbilir Sivasspor'u da Avrupa Arenasınında sesini duyurur.. Sayın UYGU^'un sayesinde.. Yönetimi eleştirmeye hakkımız yok.. Çünkü onlara vefa borcumuz var.. Yıllardır özlemini duyduğumuz SÜPER LİG'e çıkmamız için gecelerini gündüzlerine kattılar. Özellikle sayım OTYAKMAZ hakkını helal etsin bizlere.. Ona çok şey borçluyuz.. Ama tek eleştireceğim yönü Bülent UYGUN'a verilen sınırsız yetkilerin verilmesi.. Umarım Bülent UYGUN'un teknik direktörlük sevdasından çabuk vazgeçer de onun gölgesinde kalmayacak bir Teknik Adam Sivasspor'a gelir.. Bence başarının tek şartı gelecek Teknik Direktöre "SINIRSSIZ TEKNİK YETKİ" verilmesi.. 06.11.2006

Halil Murat KELLECİ

YORUM SİZLERİN ARKADAŞLAR...
Bu Konuda Murad_Kelleci58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 28.09.2010, 12:29   #57
50sekiz
Usta Yiğido

50sekiz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

735 Mesajına 1.435 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 768 50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick

Alıntı:
slasher//z Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
BURADA 15 MAÇTA 1 MAÇ KAZNDI ŞEKLİNDE BAKMAMAK LAZIM.
GEÇEN SEZON MESUT HOCANIN ALDIĞI PUANLAR (BU PUANLARIN NASIL ALINDIĞI ÇOK DA ÖNEMLİ DEĞİL) LİGDE KALMAMIZI SAĞLADI İSE BU BİR BAŞARI SAYILMALIDIR.
6 MAÇTA 1 GALİBİYET OLARAK BAKMAK DAHA DOĞRUDUR. ANCAK ŞU DURUMDA BİLE BİR GALİBİYET TAKIMI ALT SIRALARDAN ALIP LİGDE 11.-12. GİBİ SIRALARA TAŞIYACAKTIR.
OYNANAN FUTBOLUN KALİTESİNE, TAKIMIN MAÇ İÇİNDE NE OYNADIĞINA DA BAKMAK LAZIM.
Gecen sene icin yatip kalkip Ankaraspor ve Diyarbakir`a dua etmek lazim!
Bu sene icin de ben olaya puansal acidan bakmiyorum, oynanan futbola bakiyorum. Su an icin ligde kötü futbol oynayan 2 takim var biri EsEs digeri Sivasspor. Puan acisindan elbette sorun yok. 1-2 mac alsan yukarlara ziplarsin ama sen 1-2 mac alabilecek bir futbolu görüyor musun? Ben göremiyorum...
Görünen köy kilavuz istemez. Adam olacak cocugun ....
Takim takim degil sanki emekliler karmasi, haftalar ilerledikce performanslari dahada düsecektir, basta Ceyhun`un.
50sekiz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 28.09.2010, 12:34   #58
hacialicelik58
Acemi Yiğido

hacialicelik58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

22 Mesajına 33 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 644 hacialicelik58 Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

adam gibi adam olan bulent hocayi cekistirmenin bir faydasi olmayacak bunu boyle bilmek lazim. cunku ondan sonra gelen hocalarida gorduk takimin bu kotu gidisene nasil dur diyecez bunu konusmamliyiz gercek yigidolar olarak
hacialicelik58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 28.09.2010, 12:40   #59
Shan58
Tecrübeli Yiğido

173 Mesajına 276 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 646 Shan58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Tamam kardeşim bülent Uygun kötü bunu kabul ediyoruz ama Bu sene Bülent Uygun yok
ve transferleri bu yönetim ve getirdiği adam yaptı. geçen sene bülent Uygun hatalıydı bu senedemi o hatalı.
Muhsin Ertuğral kaliteli oyuncular getirdi, peki bu adamlar neden kulube ısınıp oynayamadı onun cevabınıda bi versene başkan.
Ben yabancı Futbolcu olsam Fikret Ünsal gibi yöneticileri görünce emin ol bu kulüpten soğur, performansımın yarısın bile ortaya koyamam.
Çünki bu tip adamları gören futbolcular burası ciddi bir kulüp değil burda profesyonellik yok diye düşünüyor.

Yabancılar bu kulüpte neden mutsuz ve kaçmak için bahene arıyor onun cevabınıda site yöneticisine bi zahmet yollayıver sayın başkan.
Getirdiğiniz hangi yabancı bu kulübe yararlı oldu çıkış yaptı.
Bu kadar futbolcu hatalı olamayacağına göre demekki en büyük sorun sizde.
Artık kendinizide sorgulayıp takıma daha fazla zarar vermeden görevi devretme konusunu ciddi ciddi düşünmeye başlayın lütfen.
Shan58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 28.09.2010, 13:12   #60
necmettin_akcay
Yiğido

necmettin_akcay - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

49 Mesajına 70 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 necmettin_akcay isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

ben şahsen başkana katılıyorum çünkü kendisi menajerlikten gelme olduğu için gücvenerek transferlerde yetki verdiler ama tutmadı artık geçmiş sayfaları kurcalamaya gerek yok bir zaman geçti bitti herkes kendi kulübünü düşünsün bucaspor bizden yukarda değil

Etiketler
bülent, Çay, sohbetİ, uygun, İle