Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > SivasSpor

SivasSpor SivasSpor'un Gidisi / Yenilikler/ Mac Sonuclari

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Kombine almalı(mı?)yız
Alt 02.08.2012, 15:25   #51
Rallim58
Gast

Standart Cevap: Kombine almalı(mı?)yız

Abdullah Yiğit kardeşimizin Hürdoğan Gazetesindeki bugünki yazısını paylaşmak istedim. İnşaallah yönetim de bizlerin çektiği bu problemleri yok etmek ister.

Sahte sevgi!

Dün itibarıyla Sivasspor’da 400 civarında kombine kartı satılmış. 2 bin 700 adet piyasaya sürülen kombinelerin,Türkiye’nin en ucuz satılan kombine bileti olduğunu birkaç defa yazmıştım. Merak ettim, özellikle süper lige yeni çıkan Akhisar Belediye ve Elazığspor’un kombine biletlerini ne kadara sattığına baktım.Elazığspor yönetimi,Sivas’ın 250 TL.’den sattığı maraton tribün kombinesini 750 TL.’den, 400 TL.ye sattığı B protokol bin 500 TL,’ye ve Sivasspor’un 600 TL.ye sattığı protokol A tribünü kombinesi ise 2 bin 500 TL.’den satılıyor. Akhisar Belediyespor kulübü ise VİP A’yı bin 250’den,B’yi bin TL.’den satıyor. Kapalı alt tribün B ise 500TL. (Sivasspor 250 TL.ye sattığı yer)
Bursa,Trabzon,Fenerbahçe,Galat asaray ve Beşiktaş gibi takımların kombineleri kaçtan sattığını zaten yazmaya bile gerek yok.
Sivasspor’un 250,400 ve 600’den sattığı kombinelerin tüm resmi maçlarda geçerli olduğunuda hatırlatmakta yarar var. Yani,Türkiye kupası maçlarındada kombine sahipleri kartını gösterip maç izleyecek. Elazığ’da ve Akhisar’da durum nedir bilmiyorum,ama muhtemelen çoğu kulübün yaptığı gibi onlarda sadece lig maçları için bu fiyatı belirlemiş olabilirler.
İlçeleri ve köyleri bir tarafa bırakalım,350 bin nüfuslu bir şehirde,bu fiyatlara 400-500 tane kombine kartı satılması çok ilginç!
Şunu özellikle belirtmekte yarar var,hiç kimse asgari ücretle çalışan birisinin kombine bileti almasını beklemez,beklememlide. Benim sözün,hali vakti yerinde olup,Sivasspor’u ağzından düşürmeyenlere. Benim sözüm,250 TL. verip kombine bileti,5 TL.veripte maç bileti almayan,ama günde 8-10 lira verip sigara alan ve ayrıca gece saat 2’ye kadar kahvede oyun oynayanlara.
Uzun lafın kısası Sivaslı yıllardır takımına hak ettiği değeri,ne maddi,nede manevi vermiyor. Ama lafa gelince Sivasspor için ölüyorlar!
Ben öyle Sivaslı’lar tanıyorumki,bir değil 3-5 kombine bileti alacak güçte,üstelikte futbolun içendeler ama en son gittiği Sivasspor maçını sorsan birkaç sezon öncesini söyler,o da ya Fenerbahçe yada Galatasaray maçıdır.
Çarşıya pazara çıktığım zaman bana Sivasspor’u soranların yarısı gerçekten Sivasspor’lu olsa,satılan kombine kartı sayısı çok rahat iki katına çıkar.
Birde,geçmişte (3.ligde) Sivasspor’un içeride ve dışarıda maçlarını kaçırmayan,ancak şimdi “nasıl olsa akşam tv’den özetini izlerim” deyip gelmeyenler var. Onlara sorduğun zamanda “ Ben zamanında Tokat,Çorum,Terme,Fatsa vs. çok gittim” diyerek geçmişiyle övünürler. Sanki,stada gelmenin yaş sınırı var!
Velhasıl,Sivaslı Sivasspor’una vermesi gereken maddi ve manevi desteği vermiyor.
Bunu ben değil , ortadaki rakamlar söylüyor!
Bu Konuda 'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 02.08.2012, 15:34   #52
Rallim58
Gast

Abdullah kardeşimiz, bir yiğidonun vermesi gereken tepkiyi vermiş ama "yaşanılan problemler" konusundan ne bahsetmiş ne de içerik açıklamış.

Oysa; Yiğidoların, taraftarların yaşadıkları, alınması gereken önlemler, çözüm önerileri dahi buradan dile getirilmesine rağmen en ufak bir açıklama yapılmaması hep " aynı tas, aynı hamam" söylemlerini akıllara getiriyor.
Yukarıdaki Mesaj için 5 Kullanıcı 'a Teşekkür Ediyor...
Alt 02.08.2012, 16:46   #53
MeXeS58
Tecrübeli Yiğido

MeXeS58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

210 Mesajına 309 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 652 MeXeS58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Rallim58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Abdullah Yiğit kardeşimizin Hürdoğan Gazetesindeki bugünki yazısını paylaşmak istedim. İnşaallah yönetim de bizlerin çektiği bu problemleri yok etmek ister.

Sahte sevgi!

Dün itibarıyla Sivasspor’da 400 civarında kombine kartı satılmış. 2 bin 700 adet piyasaya sürülen kombinelerin,Türkiye’nin en ucuz satılan kombine bileti olduğunu birkaç defa yazmıştım. Merak ettim, özellikle süper lige yeni çıkan Akhisar Belediye ve Elazığspor’un kombine biletlerini ne kadara sattığına baktım.Elazığspor yönetimi,Sivas’ın 250 TL.’den sattığı maraton tribün kombinesini 750 TL.’den, 400 TL.ye sattığı B protokol bin 500 TL,’ye ve Sivasspor’un 600 TL.ye sattığı protokol A tribünü kombinesi ise 2 bin 500 TL.’den satılıyor. Akhisar Belediyespor kulübü ise VİP A’yı bin 250’den,B’yi bin TL.’den satıyor. Kapalı alt tribün B ise 500TL. (Sivasspor 250 TL.ye sattığı yer)
Bursa,Trabzon,Fenerbahçe,Galat asaray ve Beşiktaş gibi takımların kombineleri kaçtan sattığını zaten yazmaya bile gerek yok.
Sivasspor’un 250,400 ve 600’den sattığı kombinelerin tüm resmi maçlarda geçerli olduğunuda hatırlatmakta yarar var. Yani,Türkiye kupası maçlarındada kombine sahipleri kartını gösterip maç izleyecek. Elazığ’da ve Akhisar’da durum nedir bilmiyorum,ama muhtemelen çoğu kulübün yaptığı gibi onlarda sadece lig maçları için bu fiyatı belirlemiş olabilirler.
İlçeleri ve köyleri bir tarafa bırakalım,350 bin nüfuslu bir şehirde,bu fiyatlara 400-500 tane kombine kartı satılması çok ilginç!
Şunu özellikle belirtmekte yarar var,hiç kimse asgari ücretle çalışan birisinin kombine bileti almasını beklemez,beklememlide. Benim sözün,hali vakti yerinde olup,Sivasspor’u ağzından düşürmeyenlere. Benim sözüm,250 TL. verip kombine bileti,5 TL.veripte maç bileti almayan,ama günde 8-10 lira verip sigara alan ve ayrıca gece saat 2’ye kadar kahvede oyun oynayanlara.
Uzun lafın kısası Sivaslı yıllardır takımına hak ettiği değeri,ne maddi,nede manevi vermiyor. Ama lafa gelince Sivasspor için ölüyorlar!
Ben öyle Sivaslı’lar tanıyorumki,bir değil 3-5 kombine bileti alacak güçte,üstelikte futbolun içendeler ama en son gittiği Sivasspor maçını sorsan birkaç sezon öncesini söyler,o da ya Fenerbahçe yada Galatasaray maçıdır.
Çarşıya pazara çıktığım zaman bana Sivasspor’u soranların yarısı gerçekten Sivasspor’lu olsa,satılan kombine kartı sayısı çok rahat iki katına çıkar.
Birde,geçmişte (3.ligde) Sivasspor’un içeride ve dışarıda maçlarını kaçırmayan,ancak şimdi “nasıl olsa akşam tv’den özetini izlerim” deyip gelmeyenler var. Onlara sorduğun zamanda “ Ben zamanında Tokat,Çorum,Terme,Fatsa vs. çok gittim” diyerek geçmişiyle övünürler. Sanki,stada gelmenin yaş sınırı var!
Velhasıl,Sivaslı Sivasspor’una vermesi gereken maddi ve manevi desteği vermiyor.
Bunu ben değil , ortadaki rakamlar söylüyor!
kombıne bılet satılmamasının en buyuk sebeplerınden bırıde bızım seyırcımız daha taraftar olamadıgı ıcın başarıya endeksli başarı varsa heyecan var takımı desteklemek var başarı yoksa seyırcının heyecanı kacıyor destek olmuyor bu yonetımde cok sagolsun seyırcının heyecanın artıracak adımlar atmıyor seyırcıyı sıvasspordan dahada uzaklaştırıyorlar 1 aydır resmı sıteden hıcbır haber yok cogu takım antrenman gunlugunu sıtelerınde yayınlıyor ya da ne bıleyım en ufak bırşey oldugu zaman onları camıaları ıle paylaşıyor ama bızde yok oyle bırsey ayda bır guncellenıyor sıte. yonetım cok amator kımse de onlara ses çıkarmayınca babalarının çifliği gibi yönetiyorlar takımı
Alt 02.08.2012, 16:53   #54
Cley
Usta Yiğido

Cley - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.297 Mesajına 3.046 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 928 Cley BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Taraftar neden kombine almıyor? Bu soruyu da irdeleseymis Abdullah abi. Kombine kart sahiplerinin ve tüm taraftarların cektiği sıkıntılara da değinseymis keşke. Özel güvenliğin ve polislerin taraftara yaşattığı zorluklara da değinseymis keşke. Turnikelerdeki sıkıntılara, bedava girişlere de değinseymis.
Alt 02.08.2012, 17:24   #55
HALIL
Usta Yiğido

HALIL - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.249 Mesajına 1.911 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1288 HALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende Zukunft

istah açici transfer yok taraftarlara hore de staduym'daki durum tam rezalet ama bizim taraftar o logoyu seviyor o yuzden alacaktir çunku buyuk bir taraftarimiz var ama yonetim elini cebine sokmali artik
Alt 02.08.2012, 17:25   #56
HALIL
Usta Yiğido

HALIL - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.249 Mesajına 1.911 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1288 HALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende Zukunft

Alıntı:
HALIL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
istah açici transfer yok taraftarlara hore de staduym'daki durum tam rezalet ama bizim taraftar o logoyu seviyor o yuzden alacaktir çunku buyuk bir taraftarimiz var ama yonetim elini cebine sokmali artik
gore*......................... ..........
Alt 02.08.2012, 18:29   #57
yener_sahin
YASAKLI ÜYE

811 Mesajına 2.057 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 yener_sahin FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Geçen meydandaki gişenin önünde dururken bir taraftar 6 tane kombine aldı.fakat stadyumun krokisi olmadığı için neresini alması konusunda karar veremedi.Tam 1 saat kafasında stadyumun krokisini çizdi.Ağlanacak haldeyiz...

Öldük de gömenimiz yok...
yener_sahin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı yener_sahin'a Teşekkür Ediyor...
Alt 02.08.2012, 18:51   #58
sivasfutbol
Usta Yiğido

sivasfutbol - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

556 Mesajına 1.045 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 852 sivasfutbol kann auf vieles stolz seinsivasfutbol kann auf vieles stolz seinsivasfutbol kann auf vieles stolz seinsivasfutbol kann auf vieles stolz seinsivasfutbol kann auf vieles stolz seinsivasfutbol kann auf vieles stolz seinsivasfutbol kann auf vieles stolz seinsivasfutbol kann auf vieles stolz seinsivasfutbol kann auf vieles stolz seinsivasfutbol kann auf vieles stolz sein

Stada girerken bir rezillik
Stadda her taraf pislik içinde
Maç seyrederken takımın beceriksizliği yüzünden saç baş yolmalar
Küfürler, stada girince sanki Kerbelaya düştük içmeye su bulamıyoruz
Stadda 25 kuruşluk su karaborsa 1 liraya satıyorlar
Neresinden baksan rezillik
Yönetim taraftara sahip cıkmıyor
Bu olanların üstüne birde kombine mi alacagım.
Peeeeh.
sivasfutbol isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda sivasfutbol'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 02.08.2012, 19:22   #59
mishka
Tecrübeli Yiğido

321 Mesajına 602 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 610 mishka FAZLA SÖZE GEREK YOKmishka FAZLA SÖZE GEREK YOK

Aynı tas aynı hamam.Hep suçlu taraftar.Bir gün de sıkıntıları gidermek adına yetkililere gereken mesajı vermek yok.
mishka isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 14.08.2012, 06:16   #60
Rallim58
Gast

Alıntı:
yener_sahin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Geçen meydandaki gişenin önünde dururken bir taraftar 6 tane kombine aldı.fakat stadyumun krokisi olmadığı için neresini alması konusunda karar veremedi.Tam 1 saat kafasında stadyumun krokisini çizdi.Ağlanacak haldeyiz...

Öldük de gömenimiz yok...
Öldük te gömenimiz yok Allah'ta seni güldürsün Yener'im... Deve misali "Neremiz doğru ki"

Alıntı:
mishka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Aynı tas aynı hamam.Hep suçlu taraftar.Bir gün de sıkıntıları gidermek adına yetkililere gereken mesajı vermek yok.
Sıkıntı var mı? ki. Yok ki, açıklama gereği de duyulmuyor.

Etiketler
almalı, almalımıyız, bitti, kombine, kombineler, mİyİz