Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Teknik Direktör

Teknik Direktör Teknik Direktör hakkindaki yorumlar

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Uygun Şaşırttı
Alt 11.11.2009, 19:30   #71
subasi29
Usta Yiğido

subasi29 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.826 Mesajına 2.777 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1094 subasi29 BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK
Standart Cevap: Uygun Şaşırttı

elbette isterse chelsea'ye gitsin cokta tin
subasi29 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11.11.2009, 19:46   #72
LosTie58
Usta Yiğido

LosTie58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

182 Mesajına 249 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 751 LosTie58 FAZLA SÖZE GEREK YOKLosTie58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Nilüferspor mu ? Nasıl yani ?
Alt 11.11.2009, 19:53   #73
Dark Force
Usta Yiğido

Dark Force - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

362 Mesajına 576 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 859 Dark Force FAZLA SÖZE GEREK YOKDark Force FAZLA SÖZE GEREK YOK

Bu saatten sonra işimiz olmaz ..............................
Dark Force isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 14.11.2009, 13:02   #74
50sekiz
Usta Yiğido

50sekiz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

735 Mesajına 1.435 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 774 50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick

"Yabancı hoca kaos olur"
Bülent Uygun, NTVSPOR.NET'e çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İlişkili fotoğrafları göster
GÖKHAN KARATAŞ
NTV Spor
Güncelleme: 22:40 TSİ 13 Kasım. 2009 Cuma
Sivasspor'u son 2 sezonda başarıdan başarıya koşturduktan sonra bu sezon 8. haftanın sonunda görevinden istifa eden Bülent Uygun, NTVSPOR.NET'in sorularını yanıtladı. Genç teknik adam, kariyer planından Ankaragücü'nde yaşananlara, A Milli Takım için teknik direktör arayışlarından kendisine gelen tekliflere, Tuncay Şanlı'nın son maçında yaşadıklarından G.Saray ve F.Bahçe'nin performansına kadar birçok konuda samimi açıklamalar yaptı. İşte Bülent Uygun röportajı...

Futbol gündeminin tepisinde Ankaragücü'nde yaşanan olaylar var. Bir teknik direktörün bu duruma düşmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?
Görüntü itibariyle hoş olmadı. Her iki tarafın da haklılık derecesi vardır. Ama ne olursa olsun teknik direktöre saygı ve destek göstermek zorundayız. Hocayı gönderme hakkı yönetimlerin elindedir ama daha hassas davranmak, sevgi ortamında davranmak gerekir. Görüntüler her iki tarafı da yaraladı. Yanlış anlaşılma kaos yarattı ve 2 tarafa da zarar verdi.

Sivasspor'da sizden sonra Muhsin Ertuğral göreve getirildi. Kötü gidiş devam ediyor. Eski takımınızla ilgili neler söyleyeceksiniz?
Sezon başında Şampiyonlar Ligi'ne katılma hakkı kazandıktan sonra Bilica, Tum ve Balili'yi gönderdik. Yasin, Ersan, İbrahim şahin gibi futbolcular aldık. Sezon başı kampına geldiğimizde 25 kişilik kadronun 13-14'ünün sakatlığı nüksetti. Petkoviç, Sedat, İbrahim Dağaşan, Musa, Mehmet Yılmaz oyunculardan yoksun kaldık. Yabancı futbolcu transferinde yaşanan kaos, takım kurgusunda da kaosa neden oldu. Çok güçlü rakiplerle oynadığımız için genç oyuncularla istediğimiz sonuçları alma şansımız yoktu. Bir çok pozisyona girmemize rağmen kazanamadık. Sorumluluğu alarak istifa etmem gereiyordu. Son 2 sezon şampiyonluğa oynayan takım sakatlık nedeniyle orta sıralara oynayan bir takım haline geldi. İstifa edip ayrıldım. Bu sakatlıkların 2-3'ünü yaşyan takım bile aynı durumla karşı karşıya kalırdı. Nazar mı diyelim talihsizlik mi diyelim. Yaşadıklarımızı bizi inanılmaz üzdü. Bırakmak en doğru karardı.

Muhsin Ertuğral geldikten sonraki başarısızlık nedendir bilmiyorum. Sivasspor çok iyi bir kadroya sahip. Taraftarlar takımlarına sahip çıksınlar. Destek geldikten sonra başarı da gelecektir.

Sivasspor yönetimiyle aranızda bir husumet var mı?
Herhengi bir husumet olamaz. Tabi ki kırgınlıklar olacaktır. Yaşadığımız başarılardan sonra bu sezon yaşananlar, ufak tefek de olsa kırgınlıklara neden oluyor. Ancak bu kesinlikle yönetime karşı değil. Biz profesyoneliz. Profesyoneller kendi gıyotinlerini çekebilmelidir. Camiaya hedefe götürmek teknik direktörün sorumluluğundadır. Kimseye kırılmadan güzel bir ayrılık oldu.

Fatih Terim'in istifasının ardından A Milli Takım için isminiz geçiyor. Böyle bir teklif var mı?
Herhangi bir teklif yok. 6 senelik kariyerimin 3 senesinde yaptığım başarılardan dolayı futbol kamuoyumuz, medyamız bu göreve bizim layık olduğumuzu düşünüyorlar. Resmi bir teklif yok. Zaten Futbol Federasyonu, yabancı hoca düşündüğünü açıkladı. İsmimizin sürekli gündeme gelmesi başarılarımızın göstergesidir. Bu da onur vericidir. Allah bize gittiğimiz takımlarda hayal ettikleimizi başarmak nasip etsin. Adımızın böyle yerlede geçmesi bizi gururlandırıyor.

YURT DIŞINDAN 3 TEKLİF

Kimden teklif aldınız. Hedefinizde yurt içi mi, yurt dışı mı var?
Yurt dışından 3 takımdan, bir de Süper Lig takımından teklif aldım. Ancak Süper Lig ekibinden aldığı teklif, görevi bıraktıktan hemen sonra geldi. Üzerimdeki baskıyı atmak için kabul etmedim. Her zaman söyledim; Hedefim Şampiyonlar Ligi kupasını kaldırmak ve bir Anadolu takımını şampiyon yapmak. Bu yüzden yurt dışı tekliflerini geri çevirdim. Burada bekleyip ideallerimi gerçekleştircek bir takımı bekliyorum. İmkan çıkarsa o takıma gider çalışırım. Anadolu'dan 8-9 takımın bu potansiyeli olduğuna inanıyorum. Bunu bir Türk antrenör başaracaktır.

Teklif aldığınız takımı açıklar mısınız?
Şimdi açıklamam doğru olmaz. Zaten bir teknik direktörle anlaştılar.

Siz görevdeyken ligin ayrı bir tadı, ayrı bir rengi vardı. Sanki "Bülent Uygun gitti, ligin tadı kaçtı" gibi bir ortam oldu.
Teknik direktör olarak bir yaşam felsefem var. İmkanlar kısıtlı olsa da kazanmaya odaklanmış, maç sonrası rakibe tarafından bile alkışlanan bir takım yaratmak amacımız. Sivasspor'da bunu başardık. Aldığımız sonuçlarla herkesin sevgisini kazandık. Lige kattığımız bu renk sonucu Anadolu'dan bir şampiyon çıkacağını gösterdik. İnşallah Bursaspor, Eskişehirspor, Kayserispor, Gaziantepspor gibi takımlar şampiyonluk yolunda ilerler. İnşallah bunu yaşarlar. Artık şampiyon olacaklarına inanmaları lazım. "Üç büyüklerden başkası şampiyon olamaz" düşüncesi bitti. Ben görevdeyken çok güzel renkli bir lig yaşadık. Bir Anadolu takımının şampiyon olabilecek gücü olduğunu kanıtladık.

"ONLAR FUTBOL CAHİLİ"

Bazı taraftarlar tarafından antipatik görülüyorsunuz. Sizce bunun sebebi ne?
Büyük takımlara kariı aldığımız sonuçlar ister istemez futbola kör noktasıyla bakan isanlar tarafından sevilmememize neden oldu. Kendi takımından başka takımların başarısından hoşlanmayan inanlar bunlar. Onlar futbol cahili. Türk futboluna faydaları olamaz. Yaptığımız doğruklar ortada. Düşüncemiz değişmedi. Yolumuza devam edeceğiz. Sevmeyenlerin antipatik bulmasını da kabul etmiyorum. Futbolun güzelliğini anlayabilen insanların takdirine ihtiyacım var.

Fenerbahçe-Galatasaray derbisinde yine istenmeyen olaylar yaşandı. Yardımcı hakemin kafası yarıldı, Keita'nın gözüne su atıldı. Tribünlerdeki olaylar ne zaman bitecek? Bizim futbol taraftarımız olaylara atgözlüğüyle mi bakıyor?
Tribündeki olayların bitmesi çok zor. Taraftarların birbirlerine olan bakış açılarının sonucu ortam gerliyor. "Daha iyi olmak" düşüncesi böyle olaylara neden oluyor. Kendilerini her türlü haklı görüyorlar. Maçın sonucu ne olursa olsun rakibi alkışlayan taraftar özlendi. Bu tarz bakan insanlar tribünden uzaklaşacaktır. Bayram havasındaki derbileri izleyecektir insanlar. Arzu ettiğimiz bu. Olur diye dua ediyoruz.

Gönlünüzde hangi takım var?
Futbolculuk kariyerimde üst düzey takım olarak Fenerbahçe ve Trabzonspor formaları giydim. Sarı-lacivertli takımda başarılar yaşadığım için insanlar Fenerbahçe'ye yakıştırıyor. Ama benim felsefem, takım tutmak değil çalıştırdığın takımı iyi yerlere getirmektir. Profesyonel olarak "hiç bir takımı tutmama, çalıştığım takımı başarıya koşturma" idealim var. Çalıştığım takıma hizmet etmek yetiyor.

Süper Lig'de bu sezon şampiyonluk adayınız kim?
Bunu kestirmek zor. Geçen sezon Beşiktaş'a kimse şamns vermiyordu. Şu anda dört büyükler en büyük favoridir. Dört büyükleri en çok zorlayacak olan ise Bursaspor ve Kayserispor'dur. Bu iki takım da çok iyi yapılanma içerisinde. 6 takım da hedefe gidebilir.

"10 NUMARA GİYEN DEĞİL 10 NUMARA ADAM"

Beşiktaş'ta '10 numara' sorunu bir türlü bitmedi. Sizce Tabata, aranan 10 numara mı?
Büyük takımlarda 10 numara giyene değil '10 numara adam'a ihtiyaç vardır. Futbol takım oyunudur. Karakteriniz 10 numara değilse verilen 10 numaranın esprisi yoktur. Türkiye'de 'scout' sistemi yok. Anlık, günlük, aylık yaşayan futbol mantalitesi var. Günü kurtaran transferler hep olacaktır. Takım oyununu oynayan 10 numaralı insanlara ihtiyaç vardır. Numaraya göre değil takımın mantalitesine uygun transferler yapmak şart. Avrupa'da böle ama Türk futbolundaki düşüncenin değişmesi gerekiyor. Bunlar düzelmezse başarı gelmez.

"YABANCI HOCA KAOS OLUR"

Fenerbahçe bu sezon çok iyi gidiyor. Daum'lu F.Bahçe'yi nasıl değerlendiriyorsunuz?
Hocaların takıma çok büyük katkı sağladığı kuşkusuz. Arzu ettiğiniz sistemi kurduğunuzda başarı mutlaka gelir. Yabancı hocaların ne kattığını bilmiyorum ama katamalayanları da görüyoruz. Avrupa Şampiyonu olmuş, Dünya Şampiyonu olmuş teknik dirtektörler de geldi Türkiye'ye ama 5-10. hafta büyük tazminatlar ödeyip gönderdik. Yönetimlerin bu konulara dikkat etmesi gerekiyor. Türk Milli Takımı'nı bekleyen kaoslarından birisi yabancı hoca. Daum, Süper Lig'i tanıyor. Ama Rijkaard'ı alkışlıyorlardı, şimdi eleştiriyorlar. Rotasyonu övenlerin düşüncesi bir anda değişti. Hugo Broos'un durumu da ortada. Yabancı hoca iyi olabilir ama daha da kötüye götürebilir. Hassas bir konu. İyi irdelenmesi lazım. Türkiye'de yabancı hocalar hep bir adım öndedir. Daum'un göreve getirilmesi bu görüntüyü verdi.

Trabzonspor'daki kötü gidişin nedeni ne?
Trabzonspor'da doğru bir yönetimsel anlayış vardı. Yönetim, kulübü borçsuz bir hale getirip kurumsallaşma yolunda ilerliyor. Ünal Karaman da çok iyi bir tercih. Futbolu çok iyi biliyor. Kadroda iyi oyuncular var, taraftar muhteşem ama takım olma anlamında sorunlar var. Hoca sistemini oturtmaya çalışıyor. Bana göre kaybedilmiş çok şey yok. Şampiyonlar Ligi'ne gidecek bir kadro kalitesine sahipler. En kısa zamanda toparlanacaklardır. Trabzonspor'u çok başarısız olarak görmüyorum.

Galatasaray çok gol atıyor ama çok yiyor. Sizce Süper Lig'deki en güçlü kadro Galatasaray'da mı?
Kendi yapıları içerinde bütün takımların iyi kadrosu var. Futbolda çok gol atarım ama çok gol yerim mantalitesine yer yok. "4 atarım da 3 yerim" anlayışı doğru değil. Bu düşünce, işler iyi gitmediğinde sıkıntıya sokar. Galatasaray'ın kuşkusuz iyi bir kadrosu var ama defansif anlamda sıkıntı yaşıyorlar ve bazı maçlarda bunu telafi edemiyorlar.

Bursa'da yaşıyorsunuz. Bursa'da hayat nasıl?
Bursa'da hayat çok güzel. 10 dakikada Uludağ'da kayak yap, Mudanya'da denize gir, Uzunçim'de ortamın güzelliğini yaşa. Burada olmaktan keyif alıyorum. Futbolun basısından kurtulmuş olarak yaşıyorum. Araştırmacı yönümü geliştiriyorum, kendimi geliştiriyorum. Yurt dışına gidiyorum. İngiltere'de Tuncay'ın maçına gideceğim. O'na destek olacağım. Önümüzdeki günlerde gidip Tuncay'la birlikte olacağım.

"YA HOCA DEĞİLSİN YA DA ART NİYETLİSİN"

Stoke City forması giyen Tuncay Şanlı, son maçında 6 dakikada oyundan alındı. Bu durum hakkındaki görüşünüz nedir?
Hocalar hocaları eleştirmez veya hocalar hocalar hocaları eleştirmemelidir. Doğrudur ama bir hoca olarak tasvip etmek gibi bir düşüncem yok. Madem oyuna soktun neden neden çıkartıyorsun. Sonradan oyuna soktuğun bir futbolcuyu 6 dakika sonra almak kabul edilemez. Futbolcunu rencide ettin. Bana göre daha fazla bir şey yapma şansı kalmadı. Çünkü o takımdaki futbolcu bilir ki bugün Tuncay'a yapılan yarın da kendisine yapılacaktır. Hiç bir zaman hiç bir oyuncumu 20. dakikada oyundan almam, devre arasında alırım. Bir futbolcuyu 5 dakika oyundan almanın izahı yok. Ya hoca değilsindir ya da art niyetlisindir. Kelimelerle anlatamıyorum, bu durum büyük bir vasıfsızlıktır.

Bir dahaki sefere inşallah Bursa'da birlikte kebap yeriz. Teşekkür ederiz hocam.
Her zaman beklerim. Ben teşekkür ederim.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25021044/
50sekiz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 14.11.2009, 16:55   #75
gül5858
Usta Yiğido

gül5858 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

662 Mesajına 1.291 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 695 gül5858 FAZLA SÖZE GEREK YOKgül5858 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Bilirsiniz belki resamın biri bir resim yaparak şehrin en işlek yerine koymuş ve demişki!!!

'''Hataları düzeltin..
''Yazmış alttaki nota 1 hafta sonra bakmış ki resimde herhangi bir düzeltme yok.

Notu şu şekilde değiştirmiş beğenmediginiz yerleri çizin
1 hafta sonra bakmış ki!!

Resim karalama kağıdına dönmüş her tarafı karalanmış
yani demek istediğim şuki.

Eleştirmek kolay ama sorumluluk almak ve sırtlanmak görevi tamamlamak
yapılan görevi eleştirmekten daha zor.

Ben Türküm, Türk esir olmaz.
Ben Türküm, Türk Devletsiz olmaz.
Ben Türküm, Türk Bayraksız olmaz.
Ben Türküm, Türk Ezansız olmaz.
Ben Türküm, Türk Hürriyetsiz olmaz...
gül5858 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 14.11.2009, 17:36   #76
yigido ege
Yeni Yiğido

0 Mesajına 0 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 yigido ege FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

hocamm seni cook seviyoruzz neden bıraktın bizi özledik seni
yigido ege isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 14.11.2009, 19:24   #77
konartr58
Tecrübeli Yiğido

229 Mesajına 362 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 konartr58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

tam yerini ve layığını bulmuş.görfüğü göreceği sivastaki olur inşallah
konartr58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 14.11.2009, 19:48   #78
Turan 59
Usta Yiğido

Turan 59 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

470 Mesajına 860 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 788 Turan 59 COK SEVILEN BIR KISITuran 59 COK SEVILEN BIR KISITuran 59 COK SEVILEN BIR KISITuran 59 COK SEVILEN BIR KISI

Vay uyanık Bülo,Sivasspor'u bu halde bıraktın şimdi Bursa'da hayatını yaşıyorsun.Doğrusu sana da yakışır.
Turan 59 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 14.11.2009, 20:36   #79
Ezgi
Yiğido

94 Mesajına 144 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 581 Ezgi FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

duyumlarıma göre Bülent Uygun'un adı,Trabzonspor'da geçen isimler arasında.
Ezgi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
saka oldugunu tahmin ediyorum
Alt 14.11.2009, 22:17   #80
metin_yilmaz
Acemi Yiğido

metin_yilmaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

18 Mesajına 33 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 metin_yilmaz isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.
Standart saka oldugunu tahmin ediyorum

bu yönetim taraftar hic bi konuda bülent uyguna karsi cikmadiki maddi problemlerinde tesislerden transferlerden astigi astik kestigi kestik idi bunun icinmi sivas sporu bitirip gitti 3 lig takimlari icinmi bu arada sivas sporun son 3 senelik cok ciddi gelirleri var klup olma yolunda ki bülent uygun da eminim ki bundan nasibini aldi bülent uygun bunlarin hepsini iterek bursaya 3 lig takimina gittiyse hakat yaziklar olsun
metin_yilmaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
bülent, takımı, uygun, yeni, Şaşırttı