Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Yazarlar Ne Dedi?

Yazarlar Ne Dedi? Köşe yazarları

Seçenekler Arama Stil

Aklınız başınıza gelmiştir herhalde
Alt 22.12.2011, 10:31   #1
Rallim58
Gast

Standart Aklınız başınıza gelmiştir herhalde

Ben böyle bir şey görmedim. Karşısındaki takım ligin en zayıf ekiplerinden birisi ve 3-1 öne geçiyorsun ama 90 dakikayı zor bitiyorsun. Bu maçı Rıza hoca futbolcularına izlettirip yaptıkları yanlışları bir bir göstermeli. Yanlış derken futbolun yanlışlarını değil, futbolcuların yaptıkları yanlışlıkları kastediyorum. Ne güzel kendi sahanda 3-1 öne geçmişsin, sahanın mutlak hakimi sensin, rakip takım zaten gücünü kabul etmiş ama sen adeta “ölüyü diriltiyorsun”

Kimsenin Sivasspor’u durup dururken sıkıntıya sokmaya hakkı yok. Maçı dikkatle takip edenler görmüştür. Skor 3-1 olduktan sonra Sivasspor’lu futbolcular, gereksiz yan paslar, laubali hareketler vs. ardından rakip futbolcunun cılız bir şutu ağlara gidiyor ve maç 3-2 oluyor, dolayısıyla da Samsun yeniden canlanıyor.

Bu yetmemiş gibi birde yine gereksiz bir hareketle sarı kartı olan Faty rakibine çok sert girip ikinci sarı kartı görerek takımını 10 kişi bırakınca rakip takım iyice asılmaya başladı. Durup dururken kaşınma buna denir işte! Mustafa Denizli’nin “ Bu adamı futbolcu diye Samsun’a kim getirdi” diyerek eleştirdiği ve düne kadar oynadığı 16 maçta 2 gol atabilen Bance, dün 2 gol birden attı. Yani adamı harbiden meşhur ettik vesselam!

Dün akşam attığı golden ziyade oyundan çıkana kadar sahanın yıldızı Milan Cerny oldu. Her hafta biraz daha yükselen grafiğiyle ikinci yarının en iyilerinden birisi olacak gibi.. Sonuçta inanılmaz hataların yapıldığı bir maçtan 3 puanla ayrılmak iyidir, ama herkes aklına başına almalı

TARAFTAR YİNE İLGİSİZDİ

Nedense böylesine önemli maçlara Sivaslı gereken desteği bir türlü vermiyor. Dün akşam son derece yumuşak bir hava olmasına rağmen neredeyse stadın yarısı boştu. Gelen taraftarlara teşekkür etmekle birlikte her zamanki sitemimi yine tekrarlamak istiyorum.. Özellikle Sivasspor 10 kişi kaldıktan sonra taraftarın devreye girmesi gerekirdi.Ama nerdeee bizde öyle bilinçli taraftar..

EMNİYET PANİK YAPMAZ!

Tamam kabul ediyorum, staddaki bütün güvenlik önlemleri oraya gelen insanların güvenliği ve takımın ceza alamaması içindir. Ancak dün öyle bir olaya şahit olduk ki,.basın tribününde oturan bütün arkadaşlar şaşırıp kaldı. Oturduğumuz yerin sol tarafında birden hareketlilik oldu,özel güvenlik ve polisler tribüne koşmaya başladılar,.bizde ayağa kalktık ve o arada bir bez afişin toplandığını gördük. Kendi kendimize “ Bezde yasadışı veya siyasi içerikli bir şey yazıyordu herhalde” dedik, Sonradan öğrendik ki, sabrı taşan bilinçli bir Sivasspor taraftarı beyaz bez üzerine kırmızıyla “ Yeter artık ithal hakem istiyoruz” diye yazıp hakemlere tepkisini dile getirmiş. Yani bütün koşuşturma, tribünlere “ ne oluyor” diye panik yaşatan olay buymuş! Allah Allah! Bu nasıl iş arkadaş! Keşke bütün tepkiler, bütün protestolar böyle medeni ve böyle efendice olsa.!

Teröristin elindeki pankarta el kor gibi, bir yanda özel güvenlik, bir yanda polis, yanlarında polis kamerası vs.

Buradan değerli Emniyet Müdürü Sayın Kemal Seyhan’a gözümüzün önünde cereyan eden bu olayı şikayet ediyorum. Kendisinin de bu konularda ne kadar hassas olduğunu, vatandaşı ne kadar çok düşündüğüne çok iyi biliyorum, çünkü defalarca buna şahit oldum.

Hürdoğan Gazetesi/Abdullah Yiğit
Yukarıdaki Mesaj için 12 Kullanıcı 'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: Aklınız başınıza gelmiştir herhalde
Alt 22.12.2011, 10:49   #2
favori58
Usta Yiğido

586 Mesajına 1.166 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 637 favori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblick
Standart Cevap: Aklınız başınıza gelmiştir herhalde

Yazının son bölümünü okuyunca şaşırıp kaldım. Ben maçtaydım ama bu yaşanlanları görmedim. Benim anlamadığım,mademki polis işgüzarlık yapıp bu haltı işliyor,ortada oturan yüzlerce insan niçin tepki göstermemiş,bence emniyetten önce asıl sorulması gereken bu. Bu kadar duyarsız vurdumduymaz bir toplum olamaz
favori58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 22.12.2011, 10:54   #3
infial§
Usta Yiğido

infial§ - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.015 Mesajına 1.893 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 766 infial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunft

abdullah abı dun stadyum da olan butun rezaletı yazmıs,bende ekleme yapıyım,dun stadyuma gırdim ortalık gergın pankartları toplamıslar,davullari stada sokmamıslar,emnıyet sağolsun mılletı germek ıcın buyuk caba harcıyor,sebep yenı yasadan kaynaklaniyor muş,dun protokol trıbunu de karistı sebebını bılmıyorum,taraftarı kımse ezmeye,sındırmeye kalkmasın
Alt 22.12.2011, 11:18   #4
favori58
Usta Yiğido

586 Mesajına 1.166 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 637 favori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblick

Taraftarın bu feryadına emniyet müdürü duysun
favori58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 22.12.2011, 11:21   #5
58svs58
Usta Yiğido

58svs58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

381 Mesajına 711 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 58svs58 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

özel güvenlikler şu an 80 öncesinin polisleri gibi kendilerini kral zannediyo.
58svs58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 22.12.2011, 12:25   #6
Poyrazcan
Yiğido

186 Mesajına 336 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 543 Poyrazcan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

BU YÜR BİR UYGULAMA ANCAK FAŞİST REJİMLERİN OLDUĞU ÜLKELERDE OLUR!
EMNİYET OLARAK ÖNCE BİR DUR, BAK! BU AFİŞ HERHANGİ BİR SUÇ ,HAKARET İÇERİYORMU?
YOK! ÇULLANIN ÜZERİNE!
YAZIK , YAZIK, YAZIK...
Poyrazcan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 22.12.2011, 13:09   #7
Besyo_cu
Usta Yiğido

Besyo_cu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

2.819 Mesajına 8.169 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1267 Besyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende Zukunft

2009 yılında İçişleri Bakanlığı Spor Müsabakalarının Güvenliği ile ilgili valiliklere bir genelge göndererek konusu suç teşkil eden ideolojik, ırkçı pankart, döviz ve benzeri materyallerin stadyuma ve çevresine asılmasına izin verilmemesi" istendi bu yüzden öyle bir olay yaşanmıştır.
Besyo_cu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 22.12.2011, 13:20   #8
mishka
Tecrübeli Yiğido

321 Mesajına 602 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 619 mishka FAZLA SÖZE GEREK YOKmishka FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
favori58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Yazının son bölümünü okuyunca şaşırıp kaldım. Ben maçtaydım ama bu yaşanlanları görmedim. Benim anlamadığım,mademki polis işgüzarlık yapıp bu haltı işliyor,ortada oturan yüzlerce insan niçin tepki göstermemiş,bence emniyetten önce asıl sorulması gereken bu. Bu kadar duyarsız vurdumduymaz bir toplum olamaz
Nasıl tepki göstersin yeni yasa demoklesin kılıcı gibi insanların tepesinde sallanıyor. demokratik bir tepkiyi böylesine bastırıyorlarsa kim bilir tepki gösterseniz başınıza neler gelir.
mishka isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 22.12.2011, 13:22   #9
mishka
Tecrübeli Yiğido

321 Mesajına 602 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 619 mishka FAZLA SÖZE GEREK YOKmishka FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
Besyo_cu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
2009 yılında İçişleri Bakanlığı Spor Müsabakalarının Güvenliği ile ilgili valiliklere bir genelge göndererek konusu suç teşkil eden ideolojik, ırkçı pankart, döviz ve benzeri materyallerin stadyuma ve çevresine asılmasına izin verilmemesi" istendi bu yüzden öyle bir olay yaşanmıştır.
Vur derken öldürülüyor. Hangi pankartların bu genelge kapsamında olduğu belli iken işin kolayına kaçılarak bütün pankartlar toplanıyor.
mishka isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 22.12.2011, 13:27   #10
Rallim58
Gast

Her müsabakada olduğu gibi bu müsabada da, stres yaşatan "futbolcuları" tebrik ediyorum. Müsabakanın 57. dakikasında 3-1 iken yanımda bulunan tüm arkadaşlara "ilk kez stressiz bir müsabaka izliyoruz" dedim. Bunu diyen sen misin? Skor mükemmel, herşey leyhinde devam ediyor, fark bekleyip averajı düzeltiriz beklentisindeyiz, ama gel gör ki; küstahça top ezmeler, dışarı çıkmaması gereken topu salıvermeler, lakayt tavırlar, nasıl olsa galibiz edasında yaklaşımlar, oyuna yeni girmesine rağmen sahada yürüyenler... velhasıl tam bir ders niteliğinde tekrarı izlenmesi gereken bir karşılaşma oldu.

Rıza hocam ne yapsın, Mehmet Nas aldığı topu ara pası olarak değerlendirse kaleci ile karşı karşıyayız ama ne hikmetse ayağında ezip duruyor. Kimleri söylemeyelim ki...

Uzun lafın kısası, lakayt tavırlarla, skorun verdiği rehavete kapılan bir futbolcunun profesyonelliğinden şüphe duyarım. Elin Kayserisi, Trabzonu bize acıdı mı? Skibe spor ahlakından dolayı acımasız yaklaşmadı, yoksa bir hezimette Eskişehir müsabakası olacaktı. Sen ukelaca skora yatmaya çalışıp gardı düşen rakibini alaya alır gibi tribüne oynamaya kalkarsan, sorumsuzca rakibine girersen uyuyanı da uyandırırsın, takımını da 10 kişi bırakırsın, elin oğlu gelip "buz gibi golünü de atar" ama ofsayt gerekçesiyle de iptal olur. Ofsayt gerekçe gösterilerek İptal olmasına da dua etsin bizim lakaytlar.

Bir sözüm de; Bizim herşeyimiz canımız dediğimiz ama uygulamada sadece "Sivas Emniyetinde gördüğümüz" Polis teşkilatına;

Asayişin berkemal olması adına yapılan gerekli kontrolleri anlıyoruz ve her zaman destek verdiğimizde bilinir. Gerektiğinde de yardımcı olunur. Ancaaaaaak; taraftar grubun stada girşinde ellerinde bulunan davulu hangi akla hizmetle elinden alırlar, eğer sahaya atma riskine karşılık diyecekseniz, Eskişehir'in stadyumunda çimler arasında bile canlı hayvanın dahi kalamayacağı kadar kullanılacak ellerinde malzemelerin var olduğunu Dünya biliyor. Çünkü Eskişehirliler orkestra ile müsabakalara çıkıyor. Stadyum girişinde bozuk para yasak kardeşim denir cepler soyulur, 10 metre içerde istemediğin kadar bozuk para temin edilir. Buradan amacın ne olduğunu da yıllardır anlamış değilim.

Pankartta ne yazıyordu Allah lillah aşkına... "Yeter artık ulan ithal hakem istiyoruz" gibi söylemin neresinde, incitici, aşağılayıcı, tahrik edici, kışkırtıcı, bölücü söylem var. Rahatszılık veren kelime "Ulan" kelimesi ise bende sizinleyim, "ulan" kelimesi olmasa daha şık düşerdi. İnanın çok üzüllüyoruz. Çalınan puanlar Sivasporundur, çılgına dönderilen Sivassporun taraftarı, yiğidolarıdır, Sivas Emniyet teşkilatının polisi değildir.

Sivas'ın sahipsiz olduğunu biliyorduk, bu kadar sahipsiz olduğuna da dün akşam şahit olduk.
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı 'a Teşekkür Ediyor...

Etiketler
aklınız, başınıza, gelmiştir, herhalde