Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Yazarlar Ne Dedi?

Yazarlar Ne Dedi? Köşe yazarları

Seçenekler Arama Stil

YAPILANLAR SİVAS`A İHANETTİR!!!
Alt 30.04.2008, 08:55   #1
SivasSpor.Com
Site Habercisi

SivasSpor.Com - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.971 Mesajına 24.141 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 10 SivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yok
Standart YAPILANLAR SİVAS`A İHANETTİR!!!

Abdullah YİĞİT / Hürdoğan Gazetesi

Pazar akşamı oynanan Galatasaray-Fenerbahçe maçından sonra Sivas’ta yaşanan olayları ibretle ve hayretle izledim. Sivasspor mağlum bütçesi ve kadrosuyla Türkiye’de adeta bir devrim yapıp üç büyüklerin saltanatına son vermeye hazırlanan Sivasspor, deplasmanda rakibini 2-1 yenip şampiyonluk iddiasını sürdürüyor ve bu maç sonrasında birazda Sayın Vali Veysel Dalmaz’ın çabasıyla küçük bir grup şehirde tur atıyor, ama bir gün sonra oynanan Galatasaray-Fenerbahçe maçı sonrasında adeta caddeler ana baba günü oluyor.

Üstelikte Sivasspor’un rakibi lehine tezahürat yapılıyor. Bu ne utanmazlık! Baştan hemen şunu belirteyim, Sivaslı olmayan ve bu sevinci yaşayanlara zerre kadar lafım yok! Onlar Sivassporlu olmak zorunda değiller, olurlarsa da memnun oluruz. Ama Sivaslı olup, (Eğer Sivaslı denirse) utanmadan sıkılmadan eline başka takımın bayrağını alarak, (üstelikte bu takım Sivasspor’un ligde çekiştiği rakip) gezmenin mantıkla izah edilir yanını göremiyorum.

Defalarca söyledim, yine söylüyorum.

Bütün Türkiye Sivasspor’a imrenirken, Sivasspor’un başarısını ayakta alkışlarken, hala bunu görmeyip, Galatasaray-Fener diyenler var. Bu nasıl anlayış? Bu nasıl mantık? Ben Sivaslı olupta böyle bir durumda başka takımın bayraklarıyla sokakağa çıkmayı, bırakın sokağa çıkmayı, o takımların lafını bile etmeyi kabul etmiyorum. Pazar akşamı yaşanan bu olaylarda iyiki orada değildim. Çünkü bu yapılan ihanetlere dayanamazdım, başım belaya girerdi. Televizyondan izlerken bile tuaf oldum. Dilerim bundan sonra böyle bir durumla karşı karşıya gelmeyiz.

Size çok açık bir şey söyleyeyim mi, bu iki takım lehine yapılan böyle hareketler benim gibi insanları o takımlardan dahada uzaklaştırıyor. Onların Avrupa takımlaıyla yaptığı maçlarda her zaman gönlüm onlarla bir olurdu, ama bu kendini bilmez insanların yüzünden neredeyse bu düşüncemi gözden geçirecek duruma geliyorum.

Eğer sen tuttuğun futbol takımıyla gurur duymak istiyorsan,işte Sivasspor.. Sivasspor’u tutmak ve onun başarılarıyla coşman için bir çok neden var. Peki diğer takımların elde ettiği başarının sana ve yaşadığın şehire ne faydası var? Birisi buna bunun açıklamasını yapsın!...

hürdogan.com

Bizi Twitter'den takip etmek için tıklayınız....

Yorumlarınızı ilgi ile okuyup beğeniyoruz.
Ancak; yorumlarınızı mümkünse küçük harflerle yazınız lütfen....
SivasSpor.Com isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 5 Kullanıcı SivasSpor.Com'a Teşekkür Ediyor...
-->: YAPILANLAR SİVAS`A İHANETTİR!!!
Alt 30.04.2008, 09:13   #2
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

716 Mesajına 1.358 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1054 altuntas58 ist ein wunderbarer Anblickaltuntas58 ist ein wunderbarer Anblickaltuntas58 ist ein wunderbarer Anblickaltuntas58 ist ein wunderbarer Anblickaltuntas58 ist ein wunderbarer Anblickaltuntas58 ist ein wunderbarer Anblickaltuntas58 ist ein wunderbarer Anblick
Standart -->: YAPILANLAR SİVAS`A İHANETTİR!!!

Çok haklısın Abdullah kardeşim övünülecekse işte Sivasspor tutulacak takım arıyorsan işte Sivasspor iyi futbol oynayan takım arıyorsan işte Sivasspor Sivasın meydanlarında istanbul takımlarının tezahüratını yapanların ben şahsen Sivaslı olduklarını düşünmüyorum bunun içinde yine bizans oyunları dönüyor baktılarki Sivasspor durdurulamıyor işi bizans oyununa döktüler onlar için şaibe şike rüşvet kavga gürültü gayet normal cünkü normal hayatları bu saydıklarımla geciyor sivasta böyle gösteriler yapıldıkca bende Abdullah bey gibi bu büyütülmüşlerden istanbul takımlarından dahada uzaklaşıp soğuyorum azıcık sevenlerin bile sempatisi bitiyor bu güzel tespitiniz için size çok teşekkür ederim
altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda altuntas58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
--->: YAPILANLAR SİVAS`A İHANETTİR!!!
Alt 30.04.2008, 09:40   #3
Yigido2222
Yeni Yiğido

9 Mesajına 13 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 Yigido2222 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart --->: YAPILANLAR SİVAS`A İHANETTİR!!!

KIRMIZIIIIIIIII
BEYAAAAAAAAAAAAZZZ
ŞAMPİYOOOOOOOON
SİVAAAAAAAAAAAAAAAS
Yigido2222 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda Yigido2222'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 30.04.2008, 10:11   #4
sivaslim58
Yiğido

sivaslim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

46 Mesajına 77 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 sivaslim58 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

bizim sivaslılar acayip insanlar.suyundanmı havasındanmı bilinmez.neden başka takımın bayrağını sallarsın sana ne faydası var.anan mı baban mı sana ekmekmi veriyor.sana ne faydası var.sivasspor bu şehre yaranamaz.bu imkanlarla buraya kadar gelmişiz.hemen hergün bütün kanallarda sivas konuşuluyor.biz hala başkalarının kuşunu kaldırıyoruz.tek kelime ile rezillik.aslında g.s taraftarı bölümüne kimliğinde sivas yazanı almayacaklar.s.. gitsin i...b... neeler nereye giderse gitsinler.
sivaslim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı sivaslim58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 30.04.2008, 10:14   #5
berat.demir
Yeni Yiğido

19 Mesajına 31 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 642 berat.demir Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

gazeteci abimiz çok güzel yazmış. sivasın ekmeğini yiyeceksin, sivas ta yaşayacaksın sonrada kendi şehrinin takımını sırtından bıçaklayacaksın. valla sinirlerim asabım öyle bozuluyo ki dille anlatamıyorum. yav kardeşim sivassporun sivas ekonomisine o kadar faydası var. fakirimiz esnafımız sivasspor sayesinde sivasa gelenlerle geçimini sağlıyor. oteller ful dolu. bari bu gerçekleri görün. sivassporumuzu desteklemeyecekseniz bile en azından memleketi germeyin kardeşim. hiç kimse sivasın bağrında başka takım tutamaz kardeşim. tutan sivası terketsin. içim öyle dolu ki nerdeyse patlıyacam. o yüzden bu yazımı daha uzatmıyorum.
berat.demir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 30.04.2008, 10:18   #6
abircan
Usta Yiğido

abircan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

239 Mesajına 440 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 925 abircan TAM BIR BEYEFENDIabircan TAM BIR BEYEFENDIabircan TAM BIR BEYEFENDIabircan TAM BIR BEYEFENDIabircan TAM BIR BEYEFENDI

3 atarız işimize bakarız, asıl anadolu devrimi , sivas efsanesi bu hafta sonu yaşanacak, herkes dersini alacak , utanacak adam çok malesef ve bazılarıda aramızdaaaaaaaaaaaaaallllllaam allllarrrrrrrrrr
-->: YAPILANLAR SİVAS`A İHANETTİR!!!
Alt 30.04.2008, 11:13   #7
mezgirtli
Yeni Yiğido

mezgirtli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

15 Mesajına 20 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 674 mezgirtli Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.
Standart -->: YAPILANLAR SİVAS`A İHANETTİR!!!

guvenlıgınde burda duyarsızlıgı var sankı.o gs lilere soyluyorum sıkıysa gelsın ıst.bağdat caddesınde tezahurat yapsınlar bakalım. yada yapan olsa polıs bırakırmı ama sıvasta farklı oluyor sankı.yetkılıler bukonunun uzerıne gıtmıstır umarım.yok oyle yağma kımse sopasız koy zannedıp itlık yapmasın bırsey daha soyleyeyım sankı dısardakı sıvaslılar sıvastakılerden daha SİVASSPOR lu gs fb macını formam atkımla tv den seyretmeye gıttım yalnız olacagımı dusunuyordum.7,8 kısı vardı busene sampıyon anadoludan dıye bagırdık vede herkesten alkıs destek gorduk.sıvastakılere noolyer yahu.sılkının artık yazık cok yazık
mezgirtli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 30.04.2008, 11:17   #8
merithan58
Acemi Yiğido

merithan58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

52 Mesajına 64 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 620 merithan58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

ÇOK GÜZEL BİR YAZI AMA BUNU SİVASLILARIN KAVRAYABİLMESİ ZOR GİBİ GÖRÜNÜYOR.ADAMLAR BEN 25-30 YILDIR BU TAKIMI TUTUYORUM VAZGEÇEMEM DİYOR SANKİ KARISINDAN BOŞANACAK ADAM HAYATINDA STADINI GÖRMEMİŞTİR 3 BÜYÜTÜLMÜŞLERİN VAZGEÇEMİYORMUŞ.BÖYLE DÜŞÜNEN BÜTÜN SİVASLILARDAN UTANIYORUM.

BİRGÜN GELECEK BU TAKIMIN DEĞERİNİ ANLAYACAKLAR AMA.UNUTMAYINKİ BU TAKIM OLMASA O HAYRAN OLDUĞUNUZ TAKIMLARIN HİÇBİRİ SİVASA GELMEYECEKTİ.

ANTİ-İSTANBUL
merithan58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 30.04.2008, 13:22   #9
35fulya58
Tecrübeli Yiğido

35fulya58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

385 Mesajına 1.434 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 791 35fulya58 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Yazık, şampiyonluğa oynayan bir şehirde, hemde şampiyonlukta ki rakibine tezahürat yapmak çok ayıp. Sivasspor iddialı konumda olmasa haydi neyse diyeceğim. Yazık, çok yazık.
35fulya58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 30.04.2008, 13:56   #10
sulker48
Acemi Yiğido

sulker48 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

16 Mesajına 19 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 609 sulker48 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

slm yiğidolar aslında ben milaslıyım ve fanatik fenerbahçeliyim ama hak edenin hakkı verilir sivasın hakkını veriyom hepinizi tebrik ediyorum çünkü siz lige renk kattınız sizlerin sayesinde çok heyecenlı bir sezon yaşıyoz ama napcaksınız fenerliyim ve fenerime ihanet edemem ve fenerbahçemim şampiyon olmasını isterim ama sizlerde şampiyon olursanız fenerbahçe olmuş gibi mutlu olurum ve ilginçtir tatanga gibi benim adımda şenol ama gfb şenol kusura bakmayın
sulker48 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla