Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Teknik Direktör

Teknik Direktör Teknik Direktör hakkindaki yorumlar

Seçenekler Arama Stil

Bülent Uygun'a yeni bir teklif mi?
Alt 10.10.2008, 09:40   #1
izmirliyigido
Gast

Standart Bülent Uygun'a yeni bir teklif mi?

Direktör formülü!

Tam yetki ile göreve gelecek olan teknik menajer, kulübün transfer çalışmalarını da yürütecek. Yönetim bu konuyu pazartesi günkü toplantıda gündeme getirip tartışacak..

SIKINTILI günler geçiren Fenerbahçe’de yönetim kaos ortamından kurtulmak için çözüm peşinde. Sarı lacivertlilerde uzun süredir konuşulan teknik menajerlik formülü yeniden gündeme geldi. İspanya Milli Takımı’nı Euro 2008’de şampiyonluğa taşıyan Luis Aragones’in Türkiye’yi yeteri derecede tanımadığı için sezona kötü başladığı kanısına varan yönetim, pazartesi günü yapılacak toplantı öncesinde radikal kararlar almayı planladı.

Listede üç aday var

Luis Aragones ile devam kararı alan yönetim, tam yetki ile göreve getirmek istediği teknik menajer ile yeni bir oluşumun içine girecek. Yerli isimlerden oluşan listede Sivasspor’un başarılı teknik direktörü Bülent Uygun, Ankaraspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman ve kulübün efsane futbolcularından eski teknik direktör Rıdvan Dilmen var.

Daha önce kulübün başına CEO getiren ancak kısa sürede anlaşmazlık yaşayarak bu girişiminden vazgeçen kulüp başkanı Aziz Yıldırım’ın teknik menajerlik konusunda henüz net karar vermediği öğrenildi.

Dilmen’in şansı yüksek

Listedeki üç isimden Bülent Uygun ile Aykut Kocaman’ın faal çalıştırıcı olması nedeniyle ilk olarak Rıdvan Dilmen düşünülüyor. Sarı lacivertli yönetim bu konuyu pazartesi günkü toplantıda yeniden görüşecek ve kulübün geleceği ile ilgili kararını verecek.

Tam yetki ile göreve gelecek olan teknik menajer, sadece Luis Aragones’e yardım etmekle kalmayacak, transfer çalışmalarını da bizzat yürütecek. Geleceğe yönelik genç yerli ve yabancı oyuncuların transferi ile ilgilenecek. Bu konudaki görüşlerini yönetim ile paylaşarak yatırımların yapılmasını sağlayacak.

Sadi Kemal YAŞAR / Hürriyet

Kaynak: http://www.ajansspor.com/futbol/supe...r_formulu.html

.
Bu Konuda 'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
--->: Bülent Uygun'a yeni bir teklif mi?
Alt 10.10.2008, 09:43   #2
F&YİĞİDO&B
Acemi Yiğido

F&YİĞİDO&B - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

15 Mesajına 21 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 590 F&YİĞİDO&B FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart --->: Bülent Uygun'a yeni bir teklif mi?

Bülent Uygun Fener'e göz kırptı
Fenerbahçe'yle ismi anılan Siıvasspor'un başarılı çalıştırıcısı 'Bu bana gurur veriyor' dedi.
10 Ekim 2008 / 10:28

Bülent Uygun’u anlatmaya gerek var mı bilmem. Onu yakından uzaktan herkes tanır, futbolculuğu da teknik direktörlük kariyeri de başarılarla doludur. Sarı - Lacivertli takımda top koştururken attığı her gol sonrası verdiği ‘asker’ selamı hâlâ belleklerimizdedir. Ama kendi ifadesiyle artık asker değil ‘general’ olmuştur.

İşte bu başarılı genç teknik adamın ismi şu günlerde hep Fenerbahçe ile anılmakta. Bülent Uygun, Fenerbahçe’den teklif aldı mı? Aldıysa yanıtı ne oldu? Dün Bülent Uygun’a ulaştık. Bülent hocanın medyadaki herkesle arası iyidir. Düşmanı hiç yoktur, seveni çoktur. Ne sorarsanız sorun içtenlikle yanıt verir.

Bülent hocanın Fenerbahçe’yle isminin gündeme gelmesinin ardından telefonları kilitlenmiş. Hemen herkes aynı soruyu soruyormuş: “Hocam F.Bahçe’ye mi gidiyorsun?” Fenerbahçe Kulübü’nden şu ana kadar gelen resmi bir teklif olmamış, ama her yerde adının geçmesi kendisini fazlasıyla gururlandırıyormuş. “Şimdi bir şey söylemem yersiz olur” diyor Bülent hoca. Israrla soruyorum: Ya gelirse? Uygun başlıyor konuşmaya, “Sıvas’ı, başkanı, yöneticileri, Sıvas halkını seviyorum. Burada çok güzel günler yaşıyoruz, iyi bir takımımız var.

Örnek bir aileyiz. Fenerbahçe’de de uzun yıllarım geçti, o günleri unutmak kolay değil. F.Bahçe bu sezon kötü günler geçiriyor. Ama bu süreç böyle devam etmez. Kısa zamanda düzelirler. Şu günlerde Fenerbahçelilerden çok sayıda telefonlar alıyorum. Yollarda yürüyemiyorum, büyük ilgi görüyorum. Bir Türk antrenör olarak bu bana gurur veriyor. Teklif gelirse zorlanırım. Hemen karar vermek kolay iş değil. Ne Sıvas’ı ne de Fenerbahçe’yi kırmak istemem. İki tarafı da çok seviyorum. Böyle bir durumda kararı verirken çok sağlıklı düşünmeliyim.”

Evet, Bülent hocanın görüşleri böyleydi. Son derece samimi ve netti. Bülent Uygun’un yanı sıra düşünülen bir diğer isim de futboluyla herkesin gönlüne taht kuran ‘şeytan’ lakaplı Rıdvan Dilmen. Fenerbahçeliler bu iki ismi adeta dillerine dolamışlar. Ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Aldığımız duyumlar doğrultusunda bu haberi yaptık. İkisi de önemli isimler. Fenerbahçe’ye de yakışırlar. Bu görüş bizim. Karar Aziz Başkan’ındır tabii ki...

CUMHURİYET / HİLMİ TÜRKAY
F&YİĞİDO&B isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda F&YİĞİDO&B'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 10.10.2008, 09:45   #3
F&YİĞİDO&B
Acemi Yiğido

F&YİĞİDO&B - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

15 Mesajına 21 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 590 F&YİĞİDO&B FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Diyecek fazla bir sözüm yok..
Ertuğrul Sağlamı görsünde biraz örnek alsın..
Daha ne yaptınki Sivassporda Bülent hoca???
En büyük başarın lig dördüncülüğüyken sen gidipte fenere göz kırpıyorsun !!
F&YİĞİDO&B isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda F&YİĞİDO&B'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 10.10.2008, 09:55   #4
izmirliyigido
Gast

Kendine de, SİVASSPOR'a da yazık edersin. F.Bahçe'de atkili olabilmen için daha 4-5 yılın var. Bence acele etme. Bak, Oğuz Çetin'e, Rıdvan Dilmen'e, Ertuğrul Sağlam'a, Hagi'ye.. Hiçbiri başarılı olamadı....

.
Bu Konuda 'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 10.10.2008, 10:07   #5
Divriği58-
Usta Yiğido

Divriği58- - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

256 Mesajına 464 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 782 Divriği58- ist jedem bekanntDivriği58- ist jedem bekanntDivriği58- ist jedem bekanntDivriği58- ist jedem bekanntDivriği58- ist jedem bekanntDivriği58- ist jedem bekannt

bülent uygun işini bilir bence kimse akıl vermeye falan çalışmasın ayrıca bu haberler yalan Bülent uygun işini bilir
Divriği58- isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10.10.2008, 11:45   #6
35fulya58
Tecrübeli Yiğido

35fulya58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

385 Mesajına 1.434 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 787 35fulya58 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Bence haberler yalan değil. FBTV'de de konu çıktı. Bülent Uygun'u tercih ederlerse, o da Fenerbahçe'yi tercih edebilir. Konu bence çok ciddi.
35fulya58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla