Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Teknik Direktör

Teknik Direktör Teknik Direktör hakkindaki yorumlar

Seçenekler Arama Stil

Cevap: "ALEX'İ İSTERDİM"
Alt 18.12.2008, 16:22   #11
özsivasli1903
Usta Yiğido

özsivasli1903 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

138 Mesajına 220 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 807 özsivasli1903 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: "ALEX'İ İSTERDİM"

bülent hocam güzel konusmus... trabzon sampyionluga daha fazla inan takim görünümünde o yüzden trabzon demistir biz sehir olarak niye inanmiyoz hala?
özsivasli1903 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 18.12.2008, 16:23   #12
pover58
Usta Yiğido

501 Mesajına 741 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 786 pover58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

ya hocam mütevazı olmanında bir ölçüsü var ts bu yıl şampiyon olamaz ya biz oluruz yada gs olur başkası zor.hoca takımı havaya sokmamak için böyle demeç vermiş olabilir.
pover58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 18.12.2008, 16:30   #13
mustafa_kavak58
Usta Yiğido

mustafa_kavak58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.059 Mesajına 1.583 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 970 mustafa_kavak58 Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

alex zaten bi sivasa gelse kimse sivasi tutamaz simdi fenerde performansi düstü ama cok iyi olu sivasa gerlisee 99% gelmicene gere fazla konusmaya gerek yok sivas gidip yattara yi alsin sivas garanti sampyion
mustafa_kavak58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 18.12.2008, 20:39   #14
yerliturkuaz
Usta Yiğido

yerliturkuaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.268 Mesajına 2.761 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1245 yerliturkuaz COK SEVILEN BIR KISIyerliturkuaz COK SEVILEN BIR KISIyerliturkuaz COK SEVILEN BIR KISIyerliturkuaz COK SEVILEN BIR KISI

Her ne kadar arkadaşlarımız Bülent hocayı başka takımları yorumlamakla eleştiriken bilmiyorlar ki onların bir politika olduğunu.... Biz Türkler hep masa başındaki oyunlar yüzünden kaybetmişizdir biraz akıllı yapalım bazı şeyleri.....

Bülent hocam arkandayız bu takıma bu ile şampiyon olabileceği güvenini verdin sezon sonunda beraberiz şampiyonluğu kutlayacağız inşallah....
yerliturkuaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 18.12.2008, 21:06   #15
tanju_58
Usta Yiğido

tanju_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

297 Mesajına 667 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 878 tanju_58 FAZLA SÖZE GEREK YOKtanju_58 FAZLA SÖZE GEREK YOKtanju_58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
mustafa_kavak58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
alex zaten bi sivasa gelse kimse sivasi tutamaz simdi fenerde performansi düstü ama cok iyi olu sivasa gerlisee 99% gelmicene gere fazla konusmaya gerek yok sivas gidip yattara yi alsin sivas garanti sampyion
.................... .........
Alt 18.12.2008, 21:23   #16
yigidomustafa58
Usta Yiğido

yigidomustafa58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

715 Mesajına 1.156 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1135 yigidomustafa58 COK SEVILEN BIR KISIyigidomustafa58 COK SEVILEN BIR KISIyigidomustafa58 COK SEVILEN BIR KISIyigidomustafa58 COK SEVILEN BIR KISI
Standart Cevap: "ALEX'İ İSTERDİM''

alex gibi yılların futbolcusunu kim istemezki..

Bak gülüm senin toprağında bu çiçek yetişmez,benim toprağımda da sen solup gidersin

yigidomustafa58
Mustafa SALTIK
yigidomustafa58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevap: "ALEX'İ İSTERDİM''
Alt 18.12.2008, 23:06   #17
eyuphulagu
Usta Yiğido

1.466 Mesajına 3.580 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 890 eyuphulagu FAZLA SÖZE GEREK YOKeyuphulagu FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
metincetin58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Liderin hocası Bülent Uygun, zirveye giden sistemini anlattı. Uygun, Aziz Yıldırım’ı Türk teknik adamlara davranışından dolayı eleştirirken, “Bu başarısızlık Aziz Yıldırım’ındır” dedi.

Vatan gazetesinin haberine göre. Takımın tüm idaresinin elinde olduğunu söyleyen Sivasspor'un hocası başarının sırlarını anlattı. Uygun takımın tek patronunun kendisi olduğunu söylerken "Bizim yönetimimiz dedikodu yapmaz, verdiği sözleri tutar. Bende takımın abisi, babası, hocası, generaliyim" dedi.

Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe'yi de eleştiren Uygun durumun kötüye gitmesinde ‘gel takımı kurtar' diye iş başı yaptırılan Türk teknik hocaların başarısız olmalarındaki nedenin Yıldırım olduğunu söyledi.

İşte Liderlik koltuğundaki Sivasspor'un hocasının söyledikleri:

"Mecnun Otyakmaz ile 6 sene önce bir hayâl kurduk. Hayâlimiz 38 yıl şampiyon olamamış Sivas'ı şampiyon yapmaktı. Sonra sistemiyle, projesiyle planıyla uygulamasını yaptık. Önce bütçemize uygun bir transfer politikası belirleyerek başladık yürümeye. Şampiyon yaptık, kalıcı yaptık. İntertoto'ya gittik. Anadolu'dan 23 galibiyet alıp, rekor kırdık. Yıllarca bize dikte edilen, ‘4 Büyükler'den başka kimse şampiyon olamaz' gibi yönlendirme vardı. Ama biz son hafta kaybedilen şampiyonluktan sonra Anadolu'dan şampiyon çıkabileceğini gösterdik. Geçen gün bir futbolcum benim için "Generalim emretti, ben de yaptım" dedi. Benim idman metotlarım ve sistemim var. İdman metotları bana has ama Terim'in Milan programını, Parreira ve Osieck'i antrenmanlarını harmanlayarak buldum. Türbülans antrenman metotları. Türkçesi de Türbülent. Bunu kurdum. Ben takımın abisi, babası, hocası, generaliyim!

Yeni Projeleri

Bizim yönetim anlayışımızda futbolculara verilen her söz tutulur, hiçbir şekilde gıybet (dedikodu) yapılmaz. Bülent Uygun bir kadroyu sahaya çıkarttığında o gün adaletli forma dağıttığını bütün futbolcular bilir. Hakemin verdiği karar değişmeyeceği için futbolcularımın bakış açısını değiştirdim. 'Hakemin sizin hakkınızda art niyetli kararı varsa, ben ve başkanım gerekli şekilde savunacağız' dedim. Hakemler hakkında da projeler ürettim. Dedim ki, "Her hakemin bir antrenörü olmalı. Onlara antrenman yaptırsın. Her hakemin bir analizcisi olmalı. 2 takımdaki futbolcuları iyi analiz etmesi için. Her hakemin bir hakem hocası olması lazım. Ona hakemlikle ilgili bilgi eğitimini yaptırsın. Ve hakemlerin 10'ar milyar garanti maaşı olması lazım. Yönettiği maçta aldığı başarı puanına göre de yönetme primi alması lazım. Emeklilik ve hayat sigortaları olması lazım."

Fener'e Taş!

Transfer için 3'ü içerde, 2'si dışarıda 5 istatistikçim var. Yıllık masrafları 60-70 milyar. Bütün Avrupa'yı ve Türkiye'yi tarıyorlar. Futbolcunun sadece maçlarını değil, özel yaşamına, aile durumuna kadar her şeylerini takip ediyorlar. Mesela bu şekilde, herkesin bayıldığı Bilica'yı bedavaya aldım. Sivas'ı 3 santrforla oynatıyorum: Tum, Balili, Mehmet. 3 Büyükler bile tek forvet oynuyor. Ben sonuca bakarım. Bu tarzı futbolcularıma aşıladım. "Aziz Yıldırım'ı nasıl eleştirirsin?" dersen, güzel tesisler, başarılar, kupalar, tamam. Ama bana bir tane Türk teknik adam yetiştirip çıkarttığını söyleyemezsin 10 senede. Sistemleri yanlış. Türkler'in başarısızlığı Aziz Yıldırım'ın başarısızlığıdır. İşler kötü gidince, "Sen gel, takımı kurtar." Kimi kim kurtarıyor? Allah kurtarsın bundan sonrasını.

Yıldız, Topçu Olmaz

Ben İspanya'yı bilmekle beraber Güiza'yı fazla tanımıyorum. Ben menajerken bir yabancı hoca geldi, Mehmet Yıldız'a 'Topçu olmaz' dedi. Yıldız'ın bize maliyeti 700 milyar. Şimdi beni şampiyonluğa götüren en önemli futbolculardan. Onunla Belçika ve Rus takımları ilgileniyor, Anderlecht ile görüşüyoruz. Sözleşmesini 1 yıl daha uzattık. Artık onu satmak istemiyoruz, çünkü değerini bilmiyorlar. Geçen yıl "Mehmet'i alan şampiyon olur" dedim, az kalsın biz oluyorduk. Bir Barcelona, bir M.United, bir Arsenal ekolü vardır. Arsenal'in en büyük özelliği genç yetenekleri bulması. Bizim büyük takımların tarzı ve ekolü yok. Ben sistemime uyacak oyuncu alırım. M.Yıldız, Yakubu tipinde. Mehmet'in yanında Güiza'yı oynatırsın, arkada Alex. Mehmet topu saklar, Güiza araya kaçar, Alex önlerine oynar.

‘Alex'i İsterdim'

Trabzon 24 transfer yaptı ve başarılı oldu. En büyük şampiyonluk adayım Trabzon. G.Saray belli ölçülerde iyi işler yaptı. F.Bahçe kendi elindeki değerleri (Aurelio) kaybederek stratejik bir hata yaptı. Benim takımımda da her futbolcu satılıktır. İmkanım olsa kimleri almak isterim? Selçuk, Yattara (TS), Alex, Gökhan (FB), Arda, Servet (GS), Holosko ve Delgado (BJK).
Bülent UYGUN'un hala F.B ile ilgili yorumlarda bulunmasını talihsiz ve gereksiz;haddini aşan yorumlar olduğunu düşünüyorum.Daha 2-3 ay önce adı f.b ile alınan ve bu konuda olumlu yorumlar yapan,f.b için kurtarma reçeteleri hazılayan,tv.kanallarına beni alın mesajları veren bir hocanın istediği şartlar olmayınca böyle demeçler vermesini açıkcası Sivasspor taraftarı olarak çok garipsiyorum.Hocam siz kendi işinize bakın ;başka takımları değil lütfen ŞU ANDA LİDER KONUMUNDA OLAN SİVASSPORU DÜŞÜNÜN.BİZE HOROZ ÖLÜR GÖZÜ ÇÖPLÜKTE KALIR ATASÖZÜNÜ HATIRLATAN DEMEÇLERDE VERMEYİN...
eyuphulagu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 19.12.2008, 00:18   #18
burakkova
Usta Yiğido

burakkova - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

308 Mesajına 555 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 716 burakkova BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

arkadaşlar bu bir taktik işidir. hocanın başka takımı şampiyon adayı göstermesi takımın üzerindeki baskıyı azaltmak içindir.. hocanın her söylediğni eleştirmeyin.. tartışmayın.. bence takımın tek tartışılmaz ismi bülent uygun'dur..
burakkova isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 19.12.2008, 00:44   #19
dülger58
Tecrübeli Yiğido

dülger58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

119 Mesajına 183 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 684 dülger58 BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

KALİTELİ İŞLER YAPMAK GÜZEL.BÜLENT HOCANIN SİSTEMATİK ÇALIŞMASINA HAYRANIM.HERŞEYDE OLDUGU GİBİ ARTIK FUTBOLDADA SİSTEMLİ TAKIM OYUNU ŞART HALE GELİR OLDU.BUNUDA SADECE BİLDİGİM KADARIYLA SİVASSPOR YAPIYOR.
dülger58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
alexİ, alexİ İsterdİm, İsterdİm