Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > SivasSpor

SivasSpor SivasSpor'un Gidisi / Yenilikler/ Mac Sonuclari

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Forma Kapma Savasi
Alt 13.07.2009, 19:00   #11
ferhat_58_oğuz
Yiğido

ferhat_58_oğuz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

72 Mesajına 111 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 655 ferhat_58_oğuz FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Forma Kapma Savasi

Alıntı:
giants Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Takimda Forma kapma savasi verilirken, verilmesi gereken mücadelenin ve tüm sporcular adina hilesiz hurdasiz ve birbirini kollamadan yapilmasi gerektigini vurgulamak lazim. Özellikle gecen yil sampiyonlugu kaybetmemizde en önemli etken futbolcularimizin kendilerinin icinde bulundugu grubu ve Futbolculari kollama mantiklari idi. Kendilerinin ve grublarinin icerisindeki arkadaslarinin mevkilerinde forma kapabilecek arkadaslarini saha icinde oynatmadilar. bu oyuncular etkili olmasin diye yapmadiklarini birakmadilar
hem oyunu bozdular hemde oynuyan oyunculari oyundan düsürdüler.Takimini basarisi icin caba harciyan bir futbolcu eger ugrasiyor cabaliyor buna ragmen arkadaslari onu oyun icinde disliyor takimin parcasi olarak görmüyorsa bu hem takimi bozar hemde o futbolcuyu oyundan düsürür.11 kisi ile oynanan bir oyunda bir futbolcunun oyundan düsmesi tüm takimi bozar.

Özellikle Bu hazirlik maclarinda ben bu izlenimi kismende olsa edindim. Bu duruma Cok gec olmadan dikkat cekme ihtiyaci hissetdim. özellikle Ibrahim Erdogan, Adurahman,Onur, Bir cok pozisyonda Bosta farkli arkadaslari olasina ragmen birbirlerini saha icinde topla aradilar.sanirim bu arkadaslar topu nekadar birbirimizde tutarsak yerimizi saglamlastiririz mantigindalar.bu mantik dün orta sahada Cihani sildi. top alamayan cihan oyundan tümden koptu,tümden oyundan kopan cihan görevini yapmadigi ve yaptirilmadigi icin digerleride takim oyunu yerine kendi kurgusu ile oynadiklari icin takimlarini ve oyunu riske attilar. Görülüyorki özellikle gecen yilin ikinci yarisinda uygulamaya koyduklari bu mantigi devam ettirme gayretindeler. Gecen yil kaptan ve
saz grubu vardi
bu yil yukarida ismini saydigim saz grubununu bu bicimde görmek istemiyoruz. Herkes kendi elinden geleni onurluca ve dürüstce takimi icin ortaya koysunki oyunu icerisinde kim forma hak ediyor kim hak etmiyor belli olsun. bu bicimiyle bu mantikla oynuyanlarin ve ayni calgiyi calan saz grubunun bu halleri ile forma hak etmediklerini düsünüyorum. Teknik heyetimiz umarim artik bu tip kurnazliklari bastan farkina varir tebdirini gelistirir,

Bizim icin SivasSporun Basarisi Herseyin Üstündedir.Kimsede SivasSpordan Büyük degildir
kim hangi takımda guruplaşma var sivasspordamı sen hangi takımdan bahsediyosun senin bahsettiğin bu takım olamaz olsa olsa 8taş f5 6s de olur ben kesinlikle böyle bir şey algılamadım eğer sivassporumuzda takım ruhu olmasa idi zaten ne ikinci ne üçüncü nede beşinci olurduk bence takım ruhunun en iyi sergilendiği takım sivassporumuzdur kimsenin böyle yanlış düşüncelerle çıkıp yazı yazmaması lazım bu düşüncelerin inan sivassporumuza fayda değil zarar verir
ferhat_58_oğuz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda ferhat_58_oğuz'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 13.07.2009, 20:27   #12
Murat ARICI
Tecrübeli Yiğido

Murat ARICI - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

126 Mesajına 162 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 640 Murat ARICI FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

OTURDUĞUNUZ VE 90 DK SINI İZLEDİĞİNİZ BİR MAÇ İÇİN BÖYLE GRUP,MRUP VAR DEMEYİN..AMA BİR REHAVET SÖZ KONUSU..
Murat ARICI isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda Murat ARICI'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 13.07.2009, 21:09   #13
giants
Tecrübeli Yiğido

giants - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

259 Mesajına 483 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 giants ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

Degerli hemserilerim inaniyorumki herbiriniz SivasSporun basarisini canini gönülden yürekden istiyorsunuz. Benim konu olarak actigim düsünceyede bir cok insan katilmayabilir.yanlis oldugunuda düsünebilir.Buna sagi duyarim hepimizin farkli pencereden baktigi dogrular yada yanlislar olabilir. ama Sivas, SivasSporun yararina yazmiyorsun ,oturdugun yerden böyle seyler yazma yada sen ne biliyorsun dogrusunu ben bilirim.Sen Sadece söyle ol tarzinda yazilar yada ben dogruyu senden daha iyi bilirim, sen düsünme zahmetine katilma nasilsa ben düsünüyorum demek anlamina gelir kibarca.

Evet ortalama insan zekam vardir.Buna ragmen begenilerim ve sorgulama yetenegim vardir.neden nicin nasil seylerini hep kendime ve etrafima sormaya calisirim. düsünce belirtirken objektif olmaya mümkün oldugu kadar kimseyi kirmamaya dikkat ederim. Tabi kirilip üzülecegimi hissedecegim ana kadar.

Ayrica konu icerisinde ben böyle bir kaniya kapildim diyorum.acaba diyorum Hazirlik maclarini ekrandan izlemis olsa idim bir baskasi bu yaziyi yazsa ben ne düsünürdüm ikilemine düsmedim desem yalan olur.özelliklede yazinin ikinci bölümü icin. ama malesef bütünlük icerisinde izledigim macda benim tekrar ediyorum KISMEN edindigim kani bu
yazinin gecen yilki degerlendirmesi ile ilgili kaniya gelince ligin sonunda ve sonlarina dogru herkes biz zahmet neler yazdiklarina bir baksin. böylesi uyarilar testi kirildikdan sonra bir anlami kalmadigini hep beraber yasadik.

Bu su anlama gelmiyor Murat Erdgan,Onur,Abdurahman, gereksiz oyuncularmi hayir Aksine SivasSpor Catisi altinda her futbolcu degerlidir. benim vurgulamaya calistigim sey Bu futbolcularin bu tip seyleri yapmasina gerek yok Murat gecen yilki ligin son 3 macindaki murat olsun yeter.Abdurahman yine gecen ligin son 5 haftasindan önceki futbolunu oynasin yeter. Onur ise yetenekli ve gayretli bir futbolcu saha icinde kimseyi aramasin yapmasi gerekeni yapsin baski altinda oynamasin kendisi icin oynasin kendisine daha fazla yarari olur.

Ayrica bu konularin tartisilmasi aksine eskileri dahada gayretlendirir ve yenilerin adapte olmasini hizlandirir. SivasSporun cikarini düsünmek iyiligini düsünmek.Basarisini istemek var olan eksiklikleri önceden görüp uyari yapmaktir. yoksa gecen yil ligin sonlarina dogru hepimizin farkli bicimde koydugu tepkilerin gördügümüz gibi. bir anlami olmuyor.

Saygilarimla
giants isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda giants'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 13.07.2009, 21:23   #14
aliDesidero
Yeni Yiğido

aliDesidero - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

10 Mesajına 15 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 aliDesidero FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Umarım sezon içerisinde "Bir zamanlar fırtınalar estirirdik , eskisi gibi değiliz şimdi değiştik" şarkısını söylemeyiz...

COMUNISTA
aliDesidero isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda aliDesidero'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 13.07.2009, 22:24   #15
subasi29
Usta Yiğido

subasi29 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.826 Mesajına 2.777 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1097 subasi29 BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

her futbolcunun formz szvzsi vermesi cok hosbirsey,oyunun kalitesi artar,ama isi gruplasmaya giderse olmaz,bu is bencillikten oteye gitmez
subasi29 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda subasi29'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...

Etiketler
forma, kapma, savasi